וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות ההתערבות של פישר: הדולר ממשיך להיחלש

רם עוזרי

20.5.2011 / 11:10

המטבע האמריקאי נסחר הבוקר בין הבנקים ברמה של 3.48 שקלים, כלומר - ירידה של 0.3% מאתמול. התערבות הנגיד במסחר במט"ח לא הצליחה לעצור את הידרדרות המטבע

התערבותו של בנק ישראל במסחר במט"ח אמש לא בלמה את היחלשות הדולר. לאחר שנחלש אתמול ב-1.1%, מוסיף הבוקר הדולר להיחלש והוא נסחר בין הבנקים ברמה של 3.48 שקלים - ירידה של 0.3% לעומת שערו היציג. שער היורו נסחר ביציבות לאחר שנחלש אתמול ב-0.8%. בעולם, נשמרת יציבות בשער היורו-דולר והוא מוסיף לחוג סביב רמות ה-1.43 דולר ליורו.

אחרי שהתרגלנו לראות את הדולר נחלש, את השבוע האחרון פתח המטבע האמריקאי בהתחזקות משמעותית וחצה את רף ה-3.5 שקלים. זאת, בדומה למגמה בעולם ועל רקע הירידה במחירי הסחורות. עם זאת, התפתחויות בזירה העולמית הביאו להיחלשות הדולר בחלקו השני של השבוע, כך שבסיכום שבועי הוא התחזק בשיעור זניח של 0.1%.

פרסומו של מדד המחירים לצרכן לחודש אפריל, שהסתכם ב-0.6% בלבד בהשוואה לתחזיות המוקדמות שנעו בטווח 0.9%-0.8%, הביא להיחלשות נוספת של השקל הן מול הדולר והן מול היורו. המדד הנמוך חיזק את ההערכות כי בנק ישראל יותיר את הריבית ללא שינוי במועד העדכון הקרוב. כלכלני בנק לאומי מציינים בסקירתם השבועית כי טרם פרסום המדד מרבית התחזיות העריכו כי הריבית תועלה בחודש הקרוב, ואילו לאחר פרסום המדד נחלש הקונצנזוס. כיום, כותבים בבנק, רוב החזאים צופים כי בנק ישראל יותיר את הריבית על כנה בהודעה הקרובה.

ואולם, התפתחויות בעולם הביאו לחזרתו של הדולר למגמת ההיחלשות בחלקו השני של השבוע. לקראת סוף השבוע, על רקע פרסום הפרוטוקולים מדיוני הבנק הפדרלי בארה"ב לגבי החלטת הריבית האחרונה, תיקנו מחירי הסחורות (והנפט בפרט) כלפי מעלה, והדולר שב להיחלש מול השקל בדומה למגמה בעולם. הדבר המרכזי העולה מן הפרוטוקולים הוא האפשרות לתכנית הרחבה שלישית (QE3) במידה ונתוני המשק האמריקאי יהיו חלשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully