וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

50% מהצעירים המועסקים חסרי השכלה על תיכונית

יעל פטר

9.6.2011 / 14:01

על פי מחקר חדש שפרסם בנק ישראל, כמחצית מאוכלוסיית הצעירים חסרי השכלה על תיכונית. כמו כן, רק 10% מתוך הצעירים שלא סיימו תיכון עברו קורס להכשרתם במקצוע

כמחצית מאוכלוסיית הצעירים בישראל, הנמצאים בראשית דרכם בשוק העבודה הם חסרי השכלה על תיכונית, ולרבים מהם אין כל הכשרה ההולמת את צורכי שוק העבודה. כך מעלה מחקר חדש שפרסם היום בנק ישראל. מתוך הצעירים שלמדו פחות מ-12 שנות לימוד, כמחצית למדו בתיכון מקצועי, ורק כ-10% מהם עברו קורס מקצועי במסגרות אחרות.

מניתוח מאפייני הצעירים שלא פנו ללימודים על תיכוניים בהשוואה לאלו שפנו, נמצא כי מעטים בקרב הלא משכילים עוברים קורס מקצועי כלשהו, שעשוי לסייע במעבר מלימודים לעבודה. דווקא משכילים עוברים יותר קורסים מקצועיים כאלה.

לדברי בנק ישראל, ייתכן כי נדרשת מעורבות של הממשלה בתחום ההכשרה המקצועית, שכן שיקולי הרווח הצרים של כל פירמה עלולים להניב דרישה להכשרה בתחומים ספציפיים מדי, בתעשיות המצויות בנסיגה, או בענפים שכבר משופעים בבעלי מקצוע, כדי להגדיל את היצעם ולהוריד את שכרם.

לאחרונה ננקטים צעדים להגדלת היקף ההכשרה במהלך הלימודים בתיכון. ואולם, בולטים בחסרונם קורסים להכשרה מקצועית מאוחרת יותר, ומדיניות בתחום ההכוונה התעסוקתית של צעירים. מדיניות בתחום זה כמעט אינה קיימת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully