פירות התחרות? ירידה של 24.5% בהכנסות סלקום

על אף שמספר דקות השימוש של לקוח ממוצע בסלקום בחודש עלה ב-1% ל- 342 דקות, החשבונית הממוצעת קטנה בשיעור חד של 26% ל-108 שקלים

אמיתי זיו

חברת סלקום מציגה הבוקר לבורסה את תוצאותיה לרבעון השני של 2011, בדו"ח המשקף את המשך המגמה של מה שהחברה מכנה "השינויים הרגולטורים והגברת התחרות": החברה מדווחת על קיטון בהכנסות משירותים של 24.5% ל-1.1 מיליארד שקל. בסך כל ההכנסות של החברה, כולל מכירת מכשירים, החברה חווה ירידה של 6% בתוצאה של 1.58 מיליארד שקל.

גם הרווחיות נפגעת בסלקום. ה- EBITDA של החברה קטנה ב-17.2% ל-565 מיליון שקל, וכעת היא מהווה רק 35.6% מהמחזור, לעומת 40.3% ברבעון המקביל. הרווח התפעולי של סלקום קטן ב-20.4% ל-397 מיליון שקל, והרווח הנקי קטן ב-25% ל-174 מיליון שקל.

סלקום גייסה במהלך הרבעון 20 אלף מנויים, ולה כעת 3.36 מיליון לקוחות. 1.2 מיליון מלקוחות החברה מנויים לשירותי הדור השלישי. החברה מדווחת כי ההכנסות שלה משירותי תוכן, SMS ושירותי ערך מוסף עומדים על כרבע מהכנסותיה - שיפור תוצאה של 5%. החברה מודיעה עוד על חלוקת דיבידנד של 232 מיליון שקל, או 2.33 שקל למנייה.

"מרוצים ממגמת טיוב מצבת הלקוחות"

את פירות התחרות יכול לראות הלקוח הפרטי: למרות שמספר דקות השימוש של לקוח ממוצע בסלקום בחודש עלה ב-1% ל- 342 דקות, החשבונית הממוצעת קטנה בשיעור חד של 26% ל-108 שקל (לפני מע"מ). תוצאות דומות נראו ברבעון הקודם בשלוש חברות הסלולר עקב ירידת הקישוריות וביטול קנסות היציאה - שתי רפורמות שנכפו על החברות. עוד מאפיין של דו"חות החברות הוא הגידול בהכנסות ממכירות מכשירים, עקב מהפכת הסמארטפונים: סלקום הגדילה נתון זה ב-137% ל- 458 מיליון שקל ברבעון.

מנכ"ל החברה עמוס שפירא מסר: "אני מרוצה מהעבודה שנעשתה אצלנו ברבעון השני לטיוב מצבת הלקוחות, כמו גם לחיזוק הקשר עם לקוחותינו כפי שבא לידי ביטוי הן במדד המותגים והן בדוחות 'המועצה הישראלית לצרכנות' וארגון 'אמון הציבור' המתוארים בהמשך. במהלך הרבעון גייסנו כ-20,000 מנויי Post-Paid נטו, המאופיינים כבעלי ערך כלכלי גבוה מהממוצע, ובמקביל מצבת לקוחות ה-Pre-Paid קטנה אף יותר בעקבות ירידה במספר מנויים חסרי ערך כלכלי כלשהו. אנו מרוצים מאד ממגמה זו וצופים כי תימשך בעתיד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/הלתנאי שימוש
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully