המסחר בוול סטריט מתנהל בירידות שערים

אחרי נפילות חדות שלשום ועליות חדות אתמול, ממשיכה הבורסה האמריקאית להתנדנד וכעת היא נסחרת בירידות. הדאו ג'ונס יורד ב-1.8% והנאסד"ק מאבד 2.6%

נמרוד הלפרן
10/08/2011

בורסות וול סטריט, אשר רשמו אתמול את הזינוק היומי החד ביותר זה למעלה משנתיים לאחר ששלשום נפלו בשיעור החד ביותר מאז המשבר הפיננסי העולמי, נסחרות במגמה שלילית.

מדד דאו ג'ונס , אשר קפץ אתמול ב-4% - הזינוק היומי החד ביותר מאז חודש מארס 2009, נסוג ב-1.8%; מדד S&P 500 יורד ב-1.8%; מדד נאסד"ק מאבד 2.6%. שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות נסחר בעליות, והתשואה על האג"ח ל-10 שנים יורדת ב-0.05% לרמה של 2.14%.

הודעת הריבית של הבנק המרכזי בארה"ב הצליחה במקום שבו כשל הנשיא אובמה כך הסבירו היום אקסנלס את העליות במדדים לאור ההודעה של ברננקי אתמול בארצות הברית. "ההודעה לא הבטיחה שפנים חדשים מהכובע וגם לא נעשה בה שימוש בסיסמאות. הדבר היחיד שהובטח הוא כי הריבית תישאר ברמה אפסית לפחות עד אמצע 2013 לעומת הודעות קודמות בהם הובטח כי הריבית תישאר ברמה נמוכה לזמן ממושך (מח"מ של 4 חודשים לעומת מח"מ של 20 חודשים). אך לגבי המגמה טוענים באקסלנס כי "ניתן לשער כי הנאום של ברננקי זו רק הצלחה זמנית בקרב ורחוק מלהיות הניצחון במלחמה על סנטימנט המשקיעים".

"לא מובן לי למה עלו השווקים אתמול בצורה כל כך חדה לאחר ההודעה של הפד כך מסר ד"ר מיכאל שראל, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל ביטוח ופיננסים. אחר אפשרות שהציעה היתה כי המשקיעים חשו כי שהמצב הכלכלי לא כל כך גרוע. עוד אפשרות שהעלה הינה כי המשקיעים חושבים כי הפד שומר על תחמושת נוספת אותה טרם גילה. המשבר עתה אינו חמור כמו בשנת 2008. ב-2008 הפד נקט בצעדים הרבה יותר חריפים בגלל החשש כי הבנקים בכל העולם יקרסו. עכשיו המצב קשה אך לא כה קיצוני מכיוון שהממשלות יוכלו לבחור אם להדפיס עוד כסף או להגיע לחדלות פירעון".

ענקית המדיה דיסני דיווחה אתמול על רווח רבעוני שעלה על התחזיות, הודות להכנסותיהן של רשתות הכבלים והטלוויזיה בתשלום שלה. עם זאת, החברה אמרה כי כעת עליה להתמודד עם השלכות ההאטה של כלכלת ארה"ב.

הרווח הנקי של דיסני - מפעילת פארקי השעשועים הגדולה בעולם - עלה ל-1.48 מיליארד דולר, או 77 סנט למניה, ברבעון שהסתיים ב-2 ביולי, והיה השלישי בשנת הכספים של החברה. זאת, לעומת רווח של 1.33 מיליארד דולר, או 67 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד. בניכוי סעיפים חד פעמיים, הסתכם הרווח ב-78 סנט למניה, מעל לתחזיות האנליסטים. הכנסות החברה בתקופה המדווחת עלו ב-6.7% ל-10.7 מיליארד דולר, מעל לתחזיות של הכנסות בסך 10.5 מיליארד דולר.

בקרב המניות הישראליות בוול סטריט: הרווח התפעולי של גילת לוויינים , שמנוהלת על ידי עמירם לוינברג, זינק במהלך הרבעון השני של 2011 ב-168% לכ-2.7 מיליון דולר, לפי תוצאותיה הכספיות של החברה שפורסמו היום. הכנסות החברה ברבעון צמחו ב-58% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, והסתכמו ב-81.7 מיליון דולר. במקביל, דיווחה גילת על עסקה נוספת עליה חתמה בימים האחרונים למכירת אנטנות לווייניות לגוף ממשלתי גדול בהיקף של 10 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully