ספרד גייסה 5.7 מיליארד יורו בהנפקת אג"ח

הריבית בהנפקה היתה נמוכה מבהנפקות קודמות, על רקע רכישות האג"ח שביצע הבנק המרכזי של אירופה. נתונים שפורסמו היום הצביעו על כך שכלכלת ספרד צמחה ב-0.2% ברבעון השני, האטה לעומת צמיחה של 0.3% ברבעון הראשון

TheMarker

ממשלת ספרד גייסה היום 5.7 מיליארד יורו בהנפקת אג"ח בריבית נמוכה יחסית, לאחר שהבנק המרכזי של אירופה (ECB) רכש אג"ח ממשלתיות של ספרד ואיטליה בשבוע שעבר.

משרד האוצר של ספרד מכר אג"ח ממשלתיות לשנה בשווי 4.15 מיליארד יורו (5.85 מיליארד דולר), ואג"ח ממשלתיות לשנה וחצי בסך 1.54 מיליארד דולר. התשואות בהנפקה היו נמוכות לעומת הנפקות דומות באמצע יולי. הריבית הממוצעת על האג"ח ל-12 חודשים היתה 3.335%, ירידה לעומת 3.702% ביולי, בעוד שהריבית על האג"ח לשנה וחצי ירדה ל-3.592% לעומת 3.912% ביולי.

להנפקה המוצלחת תרם המהלך שביצע ה-ECB בשבוע שעבר, כאשר רכש אג"ח ממשלתיות של ספרד ואיטליה בסכום שיא של 22 מיליארד יורו, במטרה להרגיע את החששות מהתפשטות משברי החוב לכלכלות הגדולות באירופה. נתונים שפורסמו היום הצביעו על כך שכלכלת ספרד צמחה ב-0.2% ברבעון השני, האטה לעומת צמיחה של 0.3% ברבעון הראשון.

יוון מוכת החוב ביצעה היום הנפקת אג"ח לשלושה חודשים, שבה גייסה 1.3 מיליארד יורו, גם כן בתשואות נמוכות מההנפקה הקודמת. הריבית הממוצעת על האג"ח בהנפקה היתה 4.5%, לעומת ריבית של 4.6% בהנפקה קודמת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully