פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הרווח הנקי של שטראוס צנח ב-50% ל-26 מיליון שקלים

   שטראוס סובלת מעליית מחירי הקפה: על פי הדו"ח לרבעון השני, הרווח התפעולי ירד ב-20% ל-421 מיליון שקלים והאשראי גדל ב-66% ל-1.65 מיליארד שקלים - מה שהגדיל את הוצאות המימון

   יצרנית המזון המובילה במשק, שטראוס, פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2011 והציגה עלייה של 16.5% בפדיון בהשוואה לרבעון המקביל, כך שסך הכנסותיה הסתכמו ב-1.84 מיליארד שקל.

   עם זאת, שולי הרווח הגולמי ירדו מ-39.6% ברבעון המקביל ל-35.4% ברבעון השני של 2011 ובתוספת לגידול בהוצאות התפעוליות, גרמו לירידה של 20% ברווח שנבע מפעילותה השוטפת של החברה ושהסתכם ב-421 מיליון שקל. היכולת להפיק רווח ממכירות נפגעה כתוצאה מהמשך עליית מחירי הקפה כחומרי גלם והשפעת שער החליפין. כמו כן, המשיכה החברה להוציא כספים על פיתוח פעילות המים שלה בסין ואנגליה.

   יתרה מזו, עלו הוצאות המימון של החברה ובשורה התחתונה, דיווחה שטראוס על ירידה אף משמעותית יותר ברווחיה הנקיים המיוחסים לבעלי המניות של 50% ל-26 מיליון שקל. תמונת תזרים מזומנים אפורה אף יותר: החברה הוציאה מקופתה כ-29 מיליון שקל בגין פעילותה השוטפת בהשוואה להכנסות של 113 מיליון שקל ברבעון אשתקד.

   הוצאות המימון של החברה הושפעו מעליית המדד אשר יקר את איגרות החוב של החברה והפסדים מעסקות הגנה על ריבית ומט"ח. כמו כן, הגדילה החברה את קווי האשראי שלה וסך האשראי גדל ב-66% בהשוואה לתקופה מקבילה ל-1.65 מיליארד שקל.