על רקע המחאה: זינוק בהכנסות רשת כמעט חינם

  החברה המחזיקה ברשת כמעט חינם דיווחה על גידול של 42% ברווח הנקי ברבעון. "המחאה הציבורית עשויה להגביר מודעות הציבור למחירים, ומעבר לרשתות המוזלות"

  אורן פרוינד

  על אף המחאה החברתית בדבר יוקר המחייה בישראל, דיווחה הבוקר קמעונאית המזון צים שיווק, מפעילת רשת החנויות כמעט חינם, על עלייה של 28.5% בהכנסות החברה שהסתכמו ב-316 מיליון שקל. בשורה התחתונה רשמה החברה גידול של 42% לעומת הרבעון המקביל עם רווח נקי של 10 מיליון שקל שבא בהמשך לרווח תפעולי של 14.9 מיליון שקל.

  העלייה בהכנסות החברה נבע בעיקר מגידול במספר חנויות החברה - אשר מסתכמות נכון להיום ב-30 חנויות - ובעקבות חג הפסח שחל באמצע אפריל ושהשפעתו באה לידי ביטוי ברבעון השני של 2011. המכירות למ"ר ברבעון השני עמדו על 9.9 אלף שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד.

  ישראל אינהורן, יו"ר דירקטוריון צים שיווק, התייחס להשפעת המחאה הציבורית על הכנסות החברה והסביר כי הדבר הטיב עם החברה: "אנו רואים חשיבות רבה במחאה הציבורית בישראל, ומאמינים כי השפעתה עשויה לבוא לידי ביטוי גם בהתחזקות מגמת המעבר לקנייה ברשתות heavy discount תוך הגברת מודעות הציבור למחיר ולמותגים מוזלים".

  עוד בוואלה! NEWS

  ארוחה במעטפה ב-10 דקות הכנה

  אודי ברקן ואושר אילדמן
  לכתבה המלאה

  10 מיליון שקלים לעומת 7.1 מיליון אשתקד

  נראה כי הציבור הישראלי הרגיש ביוקר המחייה הרבה לפני תחילת המאבק בחודש יוני והעביר את סל הקניות שלו לרשתות המזון הזולות יותר, מה שהביא לגידול של 4.9 מיליון שקל ברווח התפעולי של החברה, שהסתכם ברבעון השני בכ-14.9מיליון שקל (4.7% מהמחזור) - גידול של 49.3% לעומת התקופה המקבילה. העלייה נבעה מההתחזקות בהכנסות החברה, הן מפתיחת סניפים חדשים והן מגידול בפדיון בחנויות קיימות.

  הרווח הנקי ברבעון השני הסתכם בכ-10 מיליון שקל, לעומת 7.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של כ-42.2%. הרווח הנקי במחצית הסתכם בכ-18.8 מיליון שקל, לעומת 14 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול מתון יותר של כ-34.6%.

  אינהורן, הביע שביעות רצון מתוצאות הרבעון השני וציין כי הן מציגות עדות לחיזוק האיתנות הפיננסית של החברה: "מועדון הלקוחות הקיים שלנו ממשיך לגדול ומונה מעל ל- 100 אלף לקוחות, ב-30 סניפים של כמעט חינם ברחבי הארץ. נתונים אלה מעידים על נאמנות הלקוחות שלנו, ועל הצטרפות מתמדת של לקוחות חדשים הן בסניפים הקיימים והן החדשים", ציין אינהורן.

  בשורה התחתונה רשמה החברה גידול של 42% לעומת הרבעון המקביל (אילוסטרציה) (צילום: shutterstock)

  מבחינת מצב הנזילות של החברה, סך יתרות המזומנים ברבעון הנוכחי מסתכמות בכ-9.2 מיליון שקל המהוות גידול של 4.1 מיליון שקל מסוף שנת 2010. תזרים המזומנים נטו מפעילות שוטפת ברבעון הסתכם בכ-20 מיליון שקל, לעומת כ-6.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של מעל לפי 3.

  סך הנכסים השוטפים של הקבוצה, הסתכמו נכון ל-30 ביוני בכ-167מיליון שקל המהווים כ-46.8% מהמאזן - לעומת כ-155 מיליון שקל שהיוו 48.6% מהמאזן בסוף שנת 2010. עיקר הגידול נבע מגידול ברכוש קבוע ומגידול בנדל"ן להשקעה.

  בצד ההתחייבויות השוטפות מחזיקה החברה חוב של כ-217 מיליון שקל המהווה 60.8% מסך המאזן - לעומת 198 מיליון שקל שהיוו 62.4% מהמאזן בסוף 2010. עיקר הגידול נבע מגידול באשראי בתאגידים בנקאיים לזמן קצר בסך של 21 מיליון שקל.

  בנוסף לפעילות הקמעונאית לחברה נכסי נדל"ן בארץ בשטח מסחרי כולל של כ-10 אלף מ"ר ברוטו המיועדים עבור חנויות של כמעט חינם (6,000 מ"ר ברוטו) וכן להשכרה לחיצוניים (4,000 מ"ר ברוטו). החברה מעסיקה 1,993 עובדים ברחבי הארץ ונכון למועד פרסום הדו"חות מפעילה החברה 30 סניפי סופרמרקט (כולל שני סניפים בזכיינות) בגדלים שונים המשתרעים על שטחי מכירה של כ-34 אלף מ"ר.

  טרם התפרסמו תגובות

  הוסף תגובה חדשה

  בשליחת תגובה אני מסכים/ה
   לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

   התרעות פיקוד העורף

    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully