נתניהו ושטייניץ מסכימים למחאה?

משום מה טוענים הפוליטיקאים כי הם מסכימים עם זעקת המפגינים. ישראל בוקסר סבבור שבמכום "להסכים" כדאי שיתחילו לעבוד

ישראל בוקסר

לאחרונה, נדמה שאנו מצויים באיזו ארץ הזויה, בה הכול מותר. ההיגיון והשכל הישר פשוט יצאו לחופש. הם התעייפו כי שיגעו ובלבלו אותם. אנחנו שומעים בתקשורת, שראש הממשלה ושר האוצר שלו, נוקטים בשיטה חדשה. הם אומרים למוחים, שהתרבו לאחרונה גם בפריפריה, "אתם צודקים, אנחנו רק לא מבינים מה אתם רוצים".

ההיגיון והשכל הישר יצאו לנופש, כי לא היה להם פרטנר. הם לא יכולים להועיל בצורה של מונולוג וכדי לנהל דיאלוג הם צריכים שותפים. חיפשו, חיפשו בעיקר בקומות הגבוהות. לא מצאו, אז ברחו לחופש. לכן כולם צודקים. אם הם צודקים בתביעותיהם, זה אומר שהדברים לא בסדר, בלשון המעטה. מי אחראי על זה שהדברים יהיו בסדר? מי יצר את חוסר הסדר, שהביא את המחאה? ביבי עם עוזרו יובל שטייניץ וממשלתם המנופחת כמובן.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

לכתבה המלאה

מילים מילים

למדנו זה מכבר שהפוליטיקה היא אומנות הבלתי אפשרי. יום אחד הפוליטיקאים נמצאים בימין, למחרת הם בשמאל. יום אחד הם בעבודה, למחרת הם בעצמאות ומחרתיים הם ירצו להיות בליכוד. בחוג סגור הם מתלוצצים ומתבדחים עם החברים. למחרת, כשתקשורת נוכחת, הם מתקיפים בכול הכוח, כדי שיוציאו אותם מהמליאה. כולם רואים, הרייטינג חשוב. אם הם מסכימים עם המוחים אז אין בעיה - בהתאם, בהפגנה הבאה, הציבור רוצה לראות את ביבי ושטייניץ עם יושבי האוהלים. אם כבר אז כבר. לא מספיק לומר שאתם צודקים, תזדהו גם בפעילות. זה יעשה המון רייטינג. משהו היסטרי.

ועדת מנואל טרכטנברג אינה פתרון. מיום ליום נדמה שהועדה הוקמה למרוח זמן ולבצע תיקונים קוסמטיים בלבד. פה 5% הנחה במס, כאן קצת הפשרת קרקעות ושם דיבורים על רכבות "שיקטינו את המרחק מהפריפריה". הכול הבטחות הכול דיבורים.

דוגמא אישית-מניפולטיבית

רבותי, הילדים והנוער רואים הכול. זה מבלבל להם את סולם הערכים כפי שלימדו אותם בבית ובבית הספר. איך הם אמורים להתנהג כשיגדלו, כאשר הם רואים את מנהיגיהם עושים צחוק מכל נושא? כולנו טועים. אנחנו בני תמותה. רק הטעיות מחשלות אותנו. מי שעושה הרבה, טועה הרבה. זה בסדר גמור. יתרה מכך. הטעויות מלמדות אותנו איך לעשות יותר טוב בעתיד, איך להשתפר, ללמוד לקח. זו תרבות מפרה ומועילה.

במקום זאת לא מקצצים בממשלה מנופחת להחריד ובתקציב הביטחון שהוא בור שומן. מסיטים את תשומת הלב לריכוזיות ולפירמידות בחזקת נטיח אש בטייקונים שהפכו לאויבי העם במטרה להקטין את פעילות הממשלה בשדה הקרב האמתי- העוני. במקום לטפל בסדרי עולם בהם 60% מהאזרחים (מעמד הביניים) נושאים על כתפיהם 100% מהציבור, הממשלה מפטפטת כמוכת אמוק. פטנט של ביבי. רק "שהפטנט" זמנו מוגבל ולא עלינו עלול לפרוץ גל אלימות כשהעניים והמוחים יבינו שעובדים עליהם בעיניים.

מה עושים המנהיגים? הם אומרים "אתם צודקים" ובכך הם חושבים שהם יוצאים ידי חובתם. אם טעיתם, תודו. תשנו. תהיו אמיצים, בראש חוצות, כפי שמצופה ממנהיגים. אל תלכו לכיוון של מניפולציה פסיכולוגית בסיסית. זה טוב למיטת הפסיכיאטר. לא להנהגת עם. לא ברור אם יש באמת הנהגה. יש ועדות בשפע לכל נושא במקום ממשלה רצינית.

ד"ר ישראל בוקסר,מרצה במרכז ללימודים אקדמאיים אור יהודה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully