עובדי סונול ודלק: "הוזלת המחיר תביא לפיטורים"

הממשלה עתידה להחליט כי מחירי הדלק יוזלו ב-22 אגורות - אך אינה מוכנה להפחית המסים. העובדים טוענים כי החלטה זו תביא לפיטורי עובדים. "לפטר 4,000 עובדים זה לא צדק חברתי"

24/08/2011
גדעון צנטנר

(צילום: גדעון צנטנר, עריכת וידאו: יאיר דניאל)

כ -500 עובדי סונול ודלק הפגינו היום (רביעי) מול משרד האוצר בדרישה למנוע פיטורי עובדים. לטענת העובדים, ההחלטה שעתידה להתקבל בממשלה לגבי הוזלת מחיר הדלק, לא מוזילה באופן משמעותי את המחיר לצרכנים, חברות הדלק לא יסכימו לקצץ ברווחים והמשמעות תהיה אחת: מעבר לשירות עצמי ופיטורי אלפי עובדים". בשבוע הבא מתכוונים העובדים לערוך פעולות מחאה בדרום – במטרה לחזק את עובדי הפריפריה .

טוב לדעת (מקודם)

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

מוגש מטעם שחל
"חברות הדלק לא יסכימו לקצץ ברווחים וייפטרו עובדים"(צילום: עומר מירון)

בשבוע שעבר הוזמנו חברות הדלק לשימוע אצל שר התשתיות עוזי לנדאו שם עלתה הדרישה כי חברות הדלק יפחיתו את המחיר ב – 22 אגורות לליטר. ההפחתה תבוא מתוך הרווחים, בעוד המדינה אינה מוכנה להפחית מהמסים העקיפים המוטלים על הדלק.

שמעון שטרית יו"ר ועד עובדי סונול אמר כי "אנחנו קוראים לזמן גם את ציבור העובדים לשימועים לפני החלטה. שיסתכלו בעיניים של כל עובד ועובדת שמרוויחים שכר מינימום ויגידו להם שהם ישלמו את המחיר. שיסבירו להם איזה פתרונות מציעה הממשלה לעובדים שיאבדו את מקום עבודתם".

"אנחנו מקבלים פניות לסיוע מכל העובדים מכלל החברות", ציין שטרית. "הם חוששים לעזוב את מקום עבודתם ולבוא להפגין, כי הם אינם מאוגדים וחוששים שפעולות מעין אלה יפגעו בפרנסתם. אבל גם הם מבינים שאין ברירה – כי את המחיר ישלמו רק העובדים. אנו כואבים את מאבק האזרחים והנהגים. גם אנחנו נוהגים. גם אנחנו חושבים שמחיר הדלק יקר מדי וחייבים להוזיל אותו. אבל לפטר 4,000 עובדים זה לא צדק חברתי. זו שרירות לב ואטימות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully