פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "ההצעה לרכוש את אגרקסקו אינה עוד על הפרק"

   הדרמה סביב פרשת אגרקסקו נמשכת: נאמן החברה, שלמה נס, הודיע כי הצעת קבוצת כסלו לרכוש את החברה מחייבת ולא ניתנת לה הזכות לחזור בה, וציין עוד כי בכוונתו לפעול בהתאם לכך

   הדרמה סביב פרשת אגרקסקו, ממשיכה להסתעף היום עם פרסום תוצאות ההצבעה על הסדר הנושים שגיבש נאמן החברה, רו"ח שלמה נס. תוצאות ההצבעה הרשמיות מאשרות את ההערכות כי הסדר הנושים לא אושר, אך מוסיפות עוד שמן למדורה כשמדווחות לראשונה כי הרוכשת הפוטנציאלית, קבוצת כסלו, הודיעה ב- 24 באוגוסט כי הצעתה לרכישת החברה החקלאית אינה עוד על הפרק.

   בתשובה הודיע הנאמן לכסלו, כי הצעתה מחייבת ובלתי חוזרת וכי ועל פי תנאי הצעה זו, לא עומדת לה הזכות לחזור בה.

   בהתאם לכך הודיע הנאמן בהודעה רשמית כי הוא כי יפעל בהתאם לתפיסת ההצעה של כסלו כמחייבת. יחד עם זאת, ציין נס כי הוא המשיך וממשיך לקיים מגעים עם קבוצות אחרות על בסיס מתווה הצעת כסלו.

   עובדי חברת הייצוא החקלאי אגרקסקו מפגינים בקריאה להתערבות הממשלה בטיפול בחובותיה מחוץ לישיבת הממשלה, יולי 2011 (מגד גוזני)
   הפגנה של עובדי חברת אגרסקו בחודש יולי (צילום: מגד גוזני)

   המשמעות המסתמנת היא, כי 58 מיליון היורו שמנה הנאמן במסגרת המקורות שישמשו לתשלום חובותיה של אגרקסקו, עומדים כרגע בסימן שאלה גדול כאשר פעילות החברה שהייתה אמורה להימכר לקבוצת כסלו, מוערכת ב-18 מיליון יורו מתוך הסכום האמור.

   סך החובות של אגרקסקו מסתכמים בכ-172 מיליון, יורו כאשר בעלי האג"ח המוסדיים מחזיקים בחוב של 28 מיליון יורו. במידה ולא תתערב המדינה בנעשה בחברה, צפויים בעלי האג"ח לתספורת של 85% על החוב.