חייב למדינה מעל 5,000 ש'? תעוכב יציאתך מהארץ

המרכז לגביית קנסות יוכל מעתה להגביל החייבים מלקבל ולהחזיק רישיון נהיגה, ואף לעכב יציאתם מהארץ. "יכולת גביית הקנסות היא כלי חשוב להגדלת היכולת הכלכלית של המדינה"

צבי זרחיה
05/09/2011

המרכז לגביית קנסות יוכל מעתה לבקש מרשם הוצאה לפועל להגביל את החייבים למדינה מעל 5,000 שקל מלקבל ולהחזיק רישיון נהיגה, בנוסף לכך ניתן יהיה להגביל את יכולתם של אלה לקבל דרכון ואף לעכב יצאתם מהארץ, כך אישרה היום (ב') ועדת החוקה של כנסת בראשות ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו).

במקרה של חייבים בפיצוי לנפגעי עבירה יוטלו הגבלות אלה על חייבים על סך 2,000 שקל בלבד. הסנקציות החדשות אושרו במסגרת 'חוק המרכז לגביית קנסות', אשר נועד להגביר את יכולת האכיפה של המדינה כנגד חייבים. במסגרת הדיונים טענו אנשי המרכז כי בישראל קיימים היום כ-30,000 חייבים שחובם מעל 5,000 שקל, זאת ללא ריביות ופיגורים.

ח"כ רותם אמר לאחר הדיון כי "אנחנו שומעים בימים ובשבועות האחרונים 'מאיפה יבוא הכסף לפתרון מצוקות הציבור?'. גביית קנסות מחייבים, בעיקר בסכומים גבוהים יחסית, הוא מקור חשוב מאוד למדינה על מנת להגדיל את יכולותיה הכספיות".

עוד הוסיף רותם כי "בעיקר חשוב לגבות את החובות מאותם אלה שבית המשפט פסק לו פיצוי לקורבן עבירה, אשר לא רק שפגע באותו אדם מנסה להתחמק מתשלום הפיצוי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully