וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הזרמת הנזילות לבנקים באירופה דוחפת את וול סטריט לעליות

נמרוד הלפרן ואורן פרוינד

15.9.2011 / 17:21

פאנדטק נוסקת ב-31% עקב הצעת רכש; נטפליקס נופלת ב-14% לאחר שהורידה תחזית. מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב עלה בשבוע שעבר ב-11 אלף לרמה של 428 אלף

החזית המקרו כלכלית בארה"ב סיפקה היום שלל נתונים: עלייה מפתיעה במספר תביעות האבטלה השבועי לרמתו הגבוהה ביותר מאז סוף יוני; האצה מפתיעה בירידת פעילות הייצור באזור ניו יורק בספטמבר; מדד המחירים לצרכן בארה"ב עלה בשיעור חד מהצפוי באוגוסט; התפוקה התעשייתית של ארה"ב גדלה במפתיע באוגוסט; והגירעון בחשבון השוטף של ארה"ב התכווץ בשיעור חד מהצפוי ברבעון השני של השנה.

מספר תביעות האבטלה הראשונות בארה"ב עלה בשבוע שעבר ב-11 אלף לרמה של 428 אלף, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לירידה במספר התביעות לרמה של 411 אלף.

מדד פעילות הייצור באזור ניו יורק (מדד אמפייר סטייט) ירד בספטמבר לרמה של מינוס 8.8 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז נובמבר - לעומת רמה של מינוס 7.7 נקודות באוגוסט, מסר היום הבנק הפדרלי של ניו יורק. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה של המדד לרמה של מינוס 4 נקודות. מדד מתחת לרמה של אפס נקודות מצביע על התכווצות הפעילות הכלכלית, ואילו מדד מעל לרמה זו משקף צמיחה בפעילות.

מגמה חיובית בוול סטריט מאי 2010. GettyImages
"גם האמריקאים וגם הסינים הפכו להיות מעורבים במשבר החובות האירופי". בורסת וול סטריט/GettyImages

מדד המחירים לצרכן (CPI) בארה"ב עלה באוגוסט ב-0.4% לאחר עלייה של 0.5% ביולי, מסר היום משרד העבודה האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לעלייה מתונה יותר של 0.2%. מדד הליבה, שאינו כולל את מחירי המזון והדלק התנודתיים, עלה ב-0.2% - בהתאם לתחזיות. לעומת אוגוסט 2010 עלה מדד הליבה ב-2% - הפעם הראשונה בה הגיע לרמה זו מאז חודש נובמבר 2008.

התפוקה התעשייתית בארה"ב גדלה באוגוסט ב-0.2% לאחר זינוק של 0.9% ביולי, מסר היום הבנק הפדרלי. כלכלנים צפו כי התפוקה תישאר ללא שינוי באוגוסט.

הגירעון בחשבון השוטף של ארה"ב התכווץ ברבעון השני ל-118 מיליארד דולר, או 3.1% מהתוצר המקומי הגולמי (GDP), מסר היום משרד המסחר האמריקאי. תחזית הכלכלנים היתה לגירעון של 121.5 מיליארד דולר. משרד המסחר גם תיקן כלפי מעלה את נתוני הרבעון הראשון לגירעון של 119.6 מיליארד דולר, או 3.2% מהתמ"ג, לעומת גירעון של 119.3 מיליארד דולר שעליו דווח במקור.

בזירה האירופית:

חמישה בנקים מרכזיים מובילים בעולם הודיעו כי יעמידו הלוואות דולריות לבנקים בגוש היורו באמצעות שלוש הלוואות נפרדות לתקופות של שלושה חודשים, בערך עד סוף השנה, על מנת להבטיח שלבנקים יהיה די דולרים במהלך 2011.

הבנק המרכזי של אירופה (ECB) הודיע היום כי המהלך מתבצע במתואם עם הבנק הפדרלי בארה"ב, בנק אוף אינגלנד, הבנק המרכזי של יפן והבנק המרכזי של שווייץ. התוכנית הדולרית החדשה תתנהל בנוסף להלוואות הדולריות השבועיות הקיימות, מסר הבנק המרכזי של אירופה.

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, דחתה היום שוב את הקריאות להנפקת אג"ח אירופיות משותפות, בטענה כי מדובר ב"רעיון שגוי לחלוטין" ואמרה כי השבת היציבות לגוש היורו מצריכה גישה של "צעד אחר צעד" לטווח ארוך.

"אנחנו חייבים, וזהו הלקח, להתרחק מאיחוד של חוב ולהתקדם לאיחוד של יציבות בת קיימא. זה לא יהיה קל, אך זה הדבר הנכון", אמרה מרקל בנאום שנשאה בפרנקפורט. "זה לא יקרה בן לילה, בצורה של 'זבנג וגמרנו'. אלא בתהליך מפוקח, צעד- צעד". ציינה מרקל.

sheen-shitof

הסוד? שחיית חתירה

איך להיראות ולהרגיש מצוין, לחיות בריא ולהפחית במשקל?

בשיתוף TI SWIM
נשיא צרפת ניקולאי סרקוזי וקאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל בהתכנסות של ועידת פסגה של הקהילה הבינלאומית בפריז, שם הוחלט על תחילת פעולה צבאית נגד לוב, מרץ 2011. AP
" השבת היציבות לגוש היורו מצריכה גישה של צעד אחר צעד". מרקל וסרקוזי/AP

בכירים באיחוד האירופי הזהירו את שרי האוצר של גוש היורו מפני מחנק אשראי מחודש, אם משבר החוב באירופה יגלוש לבנקים, כך לפי מסמך שהגיע לידי רויטרס .בדו"ח שהוכן לקראת פגישת שרי האוצר בפולין בשישי ושבת, כתבו בכירים באיחוד האירופי כי גוש היורו מסתכן ב"מעגל קסמים של משברי חוב, בעיות במימון בנקאי וצמיחה שלילית".

יניב פאגוט מצביע על מעורבותם של הסינים והאמריקאים במשבר החובות באירופה כעילה לסנטימנט החיובי בעולם. "גם האמריקאים וגם הסינים, שהיו גורמים חיצוניים במשבר, הפכו להיות מעורבים במשבר החובות האירופי. השווקים שאבו אנרגיה לאחר שהסינים הביעו התעניינות לקנות אג"חים של יוון בהיקף גדול. עם זאת, ציין פגוט, "אנו עדיין רחוקים מפתרון למשבר הנוכחי. אני לא רואה נוסחה סבירה שמסוגלת להתמודד עם משבר החובות הנוכחי נראה לי ששיא המשבר עוד לפנינו באירופה ולכן מדובר פה פה בראלי רליף ולא בשינוי מגמה".

מניות במרכז

בעל מניות מרכזי ביאהו מפעיל לחצים על מייסד החברה, ג'רי יאנג, להצטרף אליו בקמפיין להדחת היו"ר רוי בוסטוק, על רקע פיטוריה של המנכ"לית קרול בארץ לפני כשבוע. דניאל לואב, אחד מבעלי המניות הגדולים ביאהו ומנהל קרן גידור, ביקש את עזרתו של יאנג במכתב ששלח לו ביום רביעי.

נטפליקס, חברת השכרת הסרטים באינטרנט, הורידה את תחזית מספר המנויים בארה"ב לסוף הרבעון השלישי ל-21.8 מיליון מנויים לצפייה בשירותי סטרימינג ו-14.2 מיליון מנויי DVD, לעומת תחזית קודמת של 22 מיליון ו-15 מיליון מנויים בהתאמה.

ישראליות בוול סטריט

חברת ההשקעה הפרטית האמריקאית GTCR הגישה הצעה לרכישת מלוא האחזקות של כלל תעשיות (58%) מקבוצת אי.די.בי בחברת פאנדטק, העוסקת בפיתוח תוכנה לתחומי הסליקה האלקטרונית בין בנקים ועסקים שונים. על פי ההצעה, הקרן תשלם 23.33 דולר למניית פאנדטק - מחיר הגבוה בכ-33% ממחיר הסגירה של מניית פאנדטק אמש בוול סטריט, אשר משקף לחברה שווי שוק של כ-365 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully