וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסדר בדלק נדל"ן: 63 מיליון ש' לבעלי האג"ח

ערן אזרן

26.9.2011 / 10:25

מחזיקי אג"ח כ"ה ידחו את תשלום הקרן ל-31 בינואר 2012, בתמורה לפיצוי כספי חד פעמי של 13 מיליון שקלים. בנוסף, בסוף יולי 2012 תשובה יבצע הצעת רכש לכלל סדרות האג"ח של החברה בסכום של 50 מיליון שקלים

יצחק תשובה מקבל הבוקר (שני) מרווח נשימה להשלמת הסכם המכירה של דלק נדל"ן עם קרן CIM האמריקאית: מחזיקי האג"ח של החברה הגיעו עם תשובה לשתי הסכמות מרכזיות, לפיהן יידחה תשלום הקרן על סדרה כה' עד לינואר 2012 בתמורה לתוספת ריבית (כוללת) בסך של 13 מיליון שקל; ובנוסף, על ביצוע הצעת רכש לסדרות ד', ה' ו-כה' בסכום של 50 מיליון שקל ביולי 2012. שתי ההתחייבויות הללו יהיו בתוקף, רק במקרה והחברה לא תצליח להגיע לעד לינואר 2012 להסדר חוב כללי עם כלל מחזיקי איגרות החוב של החברה.

דלק נדל"ן, זרוע הנדל"ן של תשובה הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, קנדה ומערב אירופה, נמצאת בקשיים תזרימיים מהותיים בעקבות השקעות ממונפות שביצעה בימי הגאות בשווקים וצניחה בשווי נכסיה בשנים שלאחר מכן. עד כה מימשה החברה נכסים בהיקף של למעלה מ-5 מיליארד שקל במטרה לעמוד בחובותיה לבנקים ולמחזיקי האג"ח. החברה, כאמור, ביקשה באחרונה מבעלי איגרות החוב הקצרות (מסדרה כה') לדחות תשלום קרן בהיקף של 300 מיליון שקל, כשבמקביל היא פועלת לקידום הסדר חוב כולל בחברה עד ינואר 2012.

"ההסכמות נעודו לאפשר את מיצוי המו"מ לכניסתה של קרן CIM"

במסגרת ההסכם שהושג הלילה יקבלו בעלי סדרת אג"ח כ"ה בדלק נדל"ן תוספת ריבית של 13 מיליון שקל, וכן תבוצע הצעת רכש בהיקף של 50 מיליון שקל לשאר הסדרות: סדרה ה' (הסדרה הארוכה) בסכום של 32.4 מיליון שקל; סדרה כ"ה (סדרה קצרה) 14 מיליון שקל, וסדרה ד' (סדרה קצרה נוספת) בסכום של 3.6 מיליון שקל.

דלק נדל"ן מציינת בהודעה שההסכמות שהושגו הלילה בין הצדדים "נועדו לאפשר, בין השאר, את מיצוי המשא ומתן בחודשים הקרובים לכניסתה של קרן CIM כמשקיעה בחברה, והגעה למתווה כולל מוסכם בין החברה ומחזיקי איגרות החוב שלה". המגעים בין הקרן, שבשליטת הישראלים לשעבר אבי שמש ושאול קובה, לבין תשובה עלו על שרטון בתחילת החודש, וזאת מאחר שהקרן סירבה לבצע "תספורת" (הפחתה בחוב) עתידית למשקיעי האג"ח בדלק נדל"ן.

חודש ימים קודם לכן, דיווחה דלק נדל"ן - בהודעה שהפתיעה את ציבור המשקיעים - כי בעל השליטה נמצא במו"מ למכירת החברה, ואף חתם כבר על מזכר הבנות לא מחייב עם הקרן. על פי המתווה שנקבע בהסכם הראשוני, הקרן תקבל לידיה את השליטה בדלק נדל"ן ללא תמורה, וזאת בהתחייבות שתעמיד הלוואה בהיקף של 500 מיליון שקל וביצוע הסדר חוב ללא "תספורת". במסגרת ההסכם התחייב תשובה מצדו להעמיד הלוואה בהיקף של 100 מיליון שקל – נחותה לחובותיה של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully