פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   טבע גדלה ב-2.1% ברבעון השלישי של השנה

   הכנסות חברת התרופות הגנריות טבע עמדו ברבעון השלישי על 4.34 מיליארד דולר. למרות הגידול בהכנסות לא עמדה טבע בתחזיות לפיהן יעמדו ההכנסות על 4.52 מיליארד דולר

   ענקית תרופות גנריות טבע פירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2011. החברה דיווחה על גידול של 2.1% בהכנסותיה הרבעוניות לעומת הרבעון המקביל שהסתכמו בכ-4.34 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו לגידול משמעותי יותר בהכנסות ל-4.52 מיליארד דולר, על פי ספקית מידע העסקי, בלומברג.

   טבע הינה חברת הגנריקה הגדולה בעולם כאשר 1 מתוך 6 תרופות שנוטלים בארה"ב משויכת לה. מוצר הדגל של החברה היא הקופקסון, תרופה לטיפול בטרשת נפוצה, אשר אחראית לכ-20% מסך מכירותיה. על פי תוכניתה האסטרטגית עליה הצהירה החברה בעבר, יעד המכירות הכולל בשנת 2015 מסתכם ב-30 מיליארד דולר - כמעט כפול ממכירותיה השנתיות של החברה כיום.

   לשם כך מנהלת החברה מדיניות רכישת החברות הפועלות בתחום על מנת לצרפן למחזור הפעילות. תוצאות הרבעון הנוכחי כוללות את פעילות חברת רציופארם אשר נרכשה על ידי טבע באוגוסט שנה וכלולות חלקית בתוצאות הרבעון אשתקד. גם הרכישה האחרונות - ספאלון - טרם קיבלה ביטוי בדו"חותיה של טבע.

   הרווח התפעולי המתואם על בסיס Non-GAAP, לא כולל הפחתה של נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו, הוצאות רכישה ורה-ארגון, הוצאות על הסכמי פשרה לסיום הליכים משפטיים, רכישת מחקר ופיתוח בתהליך והשלכות מס בגין שינויים אלה, ירד בכ-8.5% בהשוואה לתקופה מקבילה והסתכם בכ-1.31 מיליארד דולר.

   בשורה התחתונה, הרווח הנקי המתואם ירד ב-6% בהשוואה לתקופה מקבילה והסתכם בכ-1.11 מיליארד דולר, המתורגם לרווח של כ-1.25 דולר למניה. קונסנזוס האנליסטים חזה רווח נקי של כ-1.09 מיליון דולר, כלומר 1.22 דולר למניה.

   תזרים המזומנים החיובי אשר נבע מפעילות שוטפת של החברה הסתכם ב-482 מיליון דולר בהשוואה ל-1.2 מיליארד דולר ברבעון אשתקד.

   המכירות הגלובליות של הקופקסון, מוצר הדגל של החברה לטיפול בטרשת נפוצה, הגיעו לשיא והסתכמו ב-1.02 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2011, גידול של 26% בהשוואה לרבעון המקביל.

   שלמה ינאי, מנכ"ל ונשיא טבע, ציין: "ברבעון השלישי השגנו תוצאות טובות בכל תחומי הפעילות שלנו למעט בתחום הגנרי בארה"ב. צמיחה חזקה במכירות באירופה ובשווקים בינלאומיים, יחד עם מכירות חזקות של המוצרים הממותגים שלנו, עזרו לפצות על הירידה במכירות הגנריות בארה"ב שהושפעו מחוסר בהשקות משמעותיות של מוצרים חדשים. אנחנו מצפים לרבעון רביעי חזק שיכלול שיפור במכירות הגנריקה בארה"ב."

   התחזיות המוקדמות: הרבעון השלישי לא רלוונטי, כאשר מתעוררות ספקות לגבי יכולתה של טבע לעמוד בתחזיותיה ל-2011 ברבעון האחרון

   סטיבן טפר מהראל פיננסים ציין טרם פרסום דו"חות: "בתחזית על דו"חות הרבעון השלישי לשנת 2011 של טבע, אנו צופים המשך צמיחה בהכנסות, בעיקר כתוצאה מאיחוד הפעילות של רציופארם וטאיו, ומצמיחה בהכנסות של הקופקסון ותרופות מותג נוספות. לעומת זאת, בנטרול הרכישות, התחום הגנרי צפוי לסבול ממיעוט השקות בארה"ב. הכנסות החברה צפויות להגיע לכ- 4.45 מיליארד דולר, עם רווח נקי של 1.23 דולר למניה".

   נטלי גוטליב מ-IBI ציפתה לדו"חות סבירים, ללא סעיפים יוצאים מהכלל. "בתחום הגנרי לא היו השקות משמעותיות ברבעון אך צפוי להיות מושפע מהעלאות מחירים שהיו במהלך הרבעון. התחום האינובטיבי ימשיך לתת את תרומתו - הקופקסון לא מראה סימני חולשה מול הגילנייה, אוטוטו שנה מאז השקת המוצר האוראלי. למעשה ניתן לומר כי הרבעון השלישי לא רלוונטי, כעת שאנו נמצאים בתוך הרבעון הרביעי ומתעוררות ספקות לגבי יכולתה של טבע לעמוד בתחזיותיה ל-2011. על אף החששות מפני אי עמידה בתחזיות החברה, אנו ממשיכים בהמלצת קנייה לטבע, במחיר יעד של 58 דולר (כולל ספאלון)", אמרה גוטליב.