וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רכישת האג"ח של ברונפמן-פישר תיחקר

ערן אזרן

14.11.2011 / 11:36

בכירים בישראלום שבשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר ביצעו רכישת אג"ח עצמית בהיקף של כמיליון שקל טרם הדיווח על העסקה לרכישת שופרסל. רשות ניירות ערך חוקרת את המהלך

רשות ני"ע חוקרת את מהלך רכישת האג"ח העצמית בהיקף של כמיליון שקל שביצעו בכירים בישראלום, שבשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר, טרם הדיווח על חתימת מזכר ההבנות לרכישת שופרסל . החקירה נערכת לאחר שדבר הרכישות נחשף לראשונה ב-TheMarker. כעת נודע כי הרשות פנתה במכתב לחברה ובו דרשה הסברים על המהלך.

בערב חג הסוכות ישראלום דיווחה למשקיעים כי תרכוש יחד עם ליאו נואי את אחזקותיה של קבוצת אי.די.בי של נוחי דנקנר בשופרסל תמורת 2.42 מיליארד שקל. בעוד שעסקת אי.די.בי-ישראלום דווחה למשקיעים ב-12 באוקטובר, בעלי השליטה בישראלום, ביחד עם בעלי עניין נוספים ובהם מנהל העסקים בחברה רון הדסי, החלו כבר ב-6 בספטמבר לבצע רכישה עצמית של שתי סדרות אג"ח (סדרה ד' וסדרה ו' ), כשבסך הכול הם רוכשים אג"ח בהיקף של קרוב למיליון שקל תוך חודש ימים.

מהלך הרכישה החל לאחר שהחברה דיווחה בתחילת ספטמבר שבכוונתה לבצע רכישת עצמית של אג"ח בהיקף של עד 10 מיליון שקל. במסגרת המהלך, הדסי, שהחזיק קודם לסבב הרכישות אג"ח מסדרה ד' בהיקף של 160 אלף שקל (ערך נקוב), רכש מאז ספטמבר אג"ח בהיקף של 250 אלף שקל, כאשר שבוע ימים לפני ביצוע עסקת שופרסל רכש אג"ח בכ-130 אלף שקל. בכיר נוסף בחברה - שמשון פישר המכהן כסמנכ"ל פיתוח עסקי - רכש שבוע לפני עסקת שופרסל אג"ח בהיקף של 85 אלף שקל. מנכ"ל החברה, יניב מזור, רכש אג"ח בהיקף של 9,524 שקל.

גם בעלי השליטה בישראלום ברונפמן ופישר השתתפו ברכישות: שולם פישר קנה בחודש ספטמבר אג"ח מסדרה ד' בהיקף של כ-100 אלף שקל, בעוד ברונפמן עצמו רכש אג"ח בהיקף של 400 אלף שקל, כאשר יום אחד בלבד לפני עסקת שופרסל (11 באוקטובר) רכש אג"ח ב-150 אלף שקל. כתוצאה מהרכישה והזינוק בשער האג"ח, הרוויחו הבכירים עשרות אלפי שקלים "על הנייר".

בדומה לחברות אחרות בבורסה, ייתכן שגם ישראלום התכוונה לנצל את גל הירידות האחרון באיגרות החוב, במטרה לקנות את החוב שהנפיקה בהנחה. עם זאת, החוק קובע כי במידה שהיה מידע מוקדם על ביצוע העסקה עם קבוצת אי.די.בי, הרי שישראלום היתה מחויבת לדווח על כך למשקיעים.

אך מהלך הרכישות הוא לא הדבר העיקרי שמטריד את קבוצת שולם פישר בימים האחרונים. ביום חמישי דווח לבורסה כי העסקה לרכישת השליטה בשופרסל מתעכבת ונדחתה בשבוע עד ליום ראשון, 20 בונבמבר 2011. הצדדים לא פירטו את הסיבות לדחייה, אולם מאחורי הקלעים מתברר כי קיימות סוגיות שונות המפריעות לחתימה על ההסכם. בין השאר, מדובר על אי הסכמות לגבי אופן התשלומים והביטחונות השונים במסגרת העסקה.

מישראלום נמסר בתגובה: איננו נוהגים להתייחס בנושאים שבין החברה לנושאי המשרה שבה לבין רשות ני"ע.

טרם נמסרה תגובת רשות ני"ע בעניין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully