פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אפריקה ישראל: לבייב הרוויח 148 מיליון ברבעון

   הכנסות קבוצת אפריקה ישראל צמחו ברבעון השלישי ב-75% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה והגיעו ל-2.4 מיליארד שקל. גם חברות הבת הציגו שיפור בתוצאותיהן

   קבוצת אפריקה ישראל להשקעות של איש העסקים לב לבייב, דיווחה היום את תוצאותיה לרבעון השלישי של שנת 2011. הכנסות הקבוצה צמחו בכ-75% ברבעון לכ-2.4 מיליארד שקל לעומת כ-1.37 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח המיוחס לבעלים של החברה הסתכם ברבעון השלישי בכ- 148 מיליון שקל לעומת רווח של כ-1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי של הקבוצה ברבעון עלה בכ-221% לכ-872 מיליון שקל לעומת כ-271 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

   החברות הבנות של הקבוצה הציגו גם כן שיפור בתוצאותיהן ברבעון השלישי של השנה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד: אפי פיתוח הציגה רווח של כ-118 מיליון דולר, אפריקה ישראל מגורים רשמה עלייה של כ-84.2% ברווח הנקי לכ-22.1 מיליון שקל והרווח הנקי של אפריקה ישראל תעשיות צמח בכ-62% לכ-20 מיליון שקל. קבוצת נגב רשמה גידול של 34% ברווח הנקי ל- 10.6 מיליון שקל. הרווח הנקי של דניה סיבוס גדל בכ-14% והסתכם בכ-15.5 מיליון שקל.

   הרווח מיזמות נדל"ן הסתכם ברבעון בכ-788 מיליון שקל לעומת רווח של כ-78 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הזינוק נובע מהשלמה של העסקות למכירת קניון פלורה בצ'כיה ובניין לאונרד 88 בארה"ב יחד עם רווח בגין עליית ערך הנכסים ברוסיה בעיקר, בגין פרויקט אפי מול עם השלמת עסקת רכישת חלקה של עיריית מוסקבה.

   סך ההכנסות מהפעלת והשכרת נכסים מניבים הסתכמו ברבעון בכ-185 מיליון שקל בהשוואה לכ-102 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח מהשכרה והפעלת נכסים הסתכם ברבעון בכ-113 מיליון שקל לעומת כ-87 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - גידול של כ-30%.

   הרווח מפעילות התעשייה הסתכם ברבעון בכ- 59 מיליון שקל לעומת רווח של כ- 40 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, גידול של כ- 47%. הגידול ברווח נובע בעיקר מתחום הפלדה, זאת על רקע עליה במחירי הפלדה לעומת ירידה בתקופה המקבילה אשתקד וכן מגידול בהיקף המכירות בתחום הפלדה והקרמיקה.

   ההון העצמי המיוחס לבעלים של החברה הסתכם בכ-4.3 מיליארד שקל לעומת כ-3.5 מיליארד שקל בסוף 2010. החוב סולו נטו (במונחי פארי) הסתכם בכ-3.8 מיליארד שקל. החוב החשבונאי סולו נטו הסתכם בכ-2.8 מיליארד שקל.

   יתרת הנדל"ן להשקעה (פרויקטים מניבים) הסתכמה בכ-8.7 מיליארד שקל, יתרת נדל"ן להשקעה בהקמה (פרויקטים מניבים בהקמה) הסתכמה בכ-3.6 מיליארד שקל, עלות מלאי הבניינים למכירה (פרויקטים למגורים) הסתכמה בכ- 2.9 מיליארד שקל ויתרת מלאי הקרקעות של החברה הסתכמה בסך של כ-1.8 מיליארד שקל.

   איזי כהן, מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "אנו שמחים לדווח ברבעון על המשך התנופה העסקית בכל חברות הבנות תוך הצגת גידול משמעותי בפעילותן והגדלת הרווחיות ואיתנותן הפיננסית. אנו מאמינים ביכולתנו להמשיך במגמה זו".