בעלי אג"ח טאו לא משתכנעים: "פירעון מיידי"

איש העסקים אילן בן דב הודעי כי הוא שוקל בחיוב את ההצעה להסדר החוב עם מחזיקי האג"ח של טאו תשואות, אך מחזיקי האג"ח הודיעו כי יכנסו אסיפה בה ידרשו פירעון מיידי של חובותיו

שלי אפלברג
19/12/2011

לאחר שבנק לאומי הודיע אתמול כי הוא לא מוכן לקבל את הסדר החוב הדורש ממנו לוותר על בטוחות, מחזיקי איגרות החוב סדרה ב' ו-ג' של טאו תשואות לא מרוצים ממכתבו של אילן בן דב לציבור וסבורים כי הוא "רק מנסה להרוויח זמן". בעלי האג"ח הודיעו היום על כינוס אסיפה שבה לדעתם יהיה רוב להעמיד את איגרות החוב לפירעון מיידי.

חברת הנאמנות הרמטיק פירסמה מכתב בו היא "מזמנת אסיפת מחזיקי אג"ח דחופה שתתקיים ב-1 בינואר בשעה 15:00 בבית ציוני אמריקה באבן גבירול על מנת לאפשר למחזיקי שני הסדרות לקיים דיון משותף באשר לדרכי הפעולה ואופן שיתוף הפעולה בינהם לשם מימוש זכויותיהם.

"על סדר יומה של האסיפה תהיה נקיטת הליכים משפטיים להגנה על מחזיקי איגרות החוב, לצד בקשה להרחיב את זכויותיה של הנציגות להחליט בכל עת לפי שיקול דעתה הבלעדי להשעות את ההחלטה בדבר הפירעון המיידי.

בסופו של יום מטרת האסיפה הינה להעביר החלטה לגבי העמדה לפירעון מיידי את מלוא החוב של חברת טאו כלפי מחזיקי הסדרות. גורמים מקורבים לנושא טענו כי קיים רוב של כ- 75% להחלטה להעמיד את אגרות החוב לפירעון מיידי. משרד עורכי הדין קליר בניימיני וליפא מאיר מייצג את בעלי האג"ח.

בן דב: שוקל בחיוב את ההצעה להסדר חוב

אמש הודיע בן דב כי הוא "שוקל בחיוב" את ההצעה להסדר חוב עם בעלי האג"ח של טאו תשואות. במכתב ששלח עורך דינו אמש, נכתב כי "בהמשך לשיחות שהתקיימו בינינו וכן במענה למכתבכם מיום 11 בדצמבר 2011, אליו צורף מסמך העקרונות בין החברה לבין נציגות מחזיקי איגרות החוב, התבקשתי להודיעכם על ידי מר אילן בן דב כי הוא לומד את ההצעה שפורטה במסמך העקרונות ואת משמעויותיה.

"מר בן דב ביקש להבהיר כי הוא שוקל את התהליך בחיוב ואולם נדרש לו פרק זמן נוסף כדי להשלים את בחינת ההצעה. מר בן דב מבקש לקיים עמכם פגישה כדי לדון בהצעה שגובשה על ידיכם ועל ידי הנציגות במהלך השבוע הבא לאחר שובו של בא כוחו, עו"ד יוסי אברהם, מחו"ל".

אתמול דיווחה טאו על משוכה חדשה לקראת אישור ההסדר לפריסת החובות בטאו. טאו דיווחה אתמול כי החטיבה העסקית של בנק לאומי מתנגדת לעקרונות מתווה הסדר החוב שחתמה עם נציגות בעלי האג"ח מסדרת ב' ו-ג'.

החובות של טאו ללאומי נאמדים ב-150 מיליון שקל, וכוללים חוב בסדרת אג"ח א' של כ-77 מיליון שקל (שלאומי ערב לו ומחזיק כחצי ממנו בתיק הנוסטרו), ואשראי שוטף של כ-77 מיליון שקל. כנגד התחייבויות אלה, קיבל לאומי ערבויות של בן דב בכ-140 מיליון שקל, וכן ביטחונות על תיק ניירות הערך של טאו הכולל אחזקות בחברות שונות, כשסכום הביטחונות גבוה יותר מהאשראי.

במסגרת ההסדר המוצע, יוחלפו שתי סדרות האג"ח של טאו בשתי סדרות חדשות: סדרה ד' בהיקף של כ-170 מיליון שקל, וסדרה ה' בהיקף של 78 מיליון שקל. אלה ייפרסו לתקופה ארוכה, כאשר מחזיקי האג"ח יקבלו עד 6 מיליון שקל מניות סאני אלקטרוניקה (כ-20% מהחברה) שבן דב יעביר לסאני.

כמו כן, הוצע שבן דב ימיר אג"ח ב' שברשותו בהיקף של 105 מיליון שקל למניות טאו; יזרים לטאו 20 מיליון שקל; והחברה תשלם לבעלי האג"ח 30 מיליון שקל במזומן. חבילה זו, שכוללת מתן שעבודים נוספים לבעלי האג"ח, משקפת כיום "תספורת" של 40%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully