אושר: אנלייט תבנה 3 מתקני חשמל סולאריים

שלושת המתקנים אמורים לייצר חשמל בהספק של 3.23 מגה וואט ועלות הפרויקט מוערכת על ידי אנלייט ב-35-40 מיליון שקל. המתקנים ייבנו בעמק יזרעאל

שלי אפלברג

חברת אנלייט, שנמצאת בשליטת שאול אלוביץ' ומשפחת ויל, קיבלה אישור מרשות החשמל להקמת שלושה מתקנים לייצור חשמל באנרגיה סולארית. אנלייט מתמחה בייזום, הקמה והפעלה של מתקנים לייצור אנרגיה סולארית. המתקנים אמורים לייצר הספק של 3.23 מגה וואט. אנלייט נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 68.7 מיליון שקל.

עלות הקמת שלושת הפרויקטים מוערכת על ידי אנלייט ב 35-40 מיליון שקל, והחברה צופה כי הוא יניב תקבולים של כ-120 מיליון שקל לשותפות וכ50-60 מיליון שקל לחברה. עתה החברה מנסה לחתום על הסכם מימון, לפיו תעמיד כ-20% מעלויות הפרויקט כהון עצמי, והיתר יועמד על ידי גורם ממן אחר.

האישורים נתנו לשותפות שווה בבעלות משותפת של אנלייט וקיבוץ יזרעאל, כאשר כל אחד מהצדדים ישקיע על פי חלקו בפרויקט (50%). קיבוץ יזרעאל יהנה מדמי שכירות בגין השימוש בקרקע למשך תקופת הפעלת הפרויקט. חלקה של אנלייט בעלות הפרוייקט הינו כ- 17.5-20 מיליון שקל .

אנלייט תדרש להשלים את הליך הרישוי מול רשות החשמל, ותבדוק את כדאיות כניסתה לפרויקט על רקע התחרות העזה בשוק. עד היום קיבלה אנלייט 12 רישיונות מותנים מרשות החשמל למערכות בינוניות בהספק מצטבר של כ- 16-23 מגה וואט. ההספק הכולל של החברה עומד כל כ-8.6 מגה וואט, והוא כולל את פעילותה באיטליה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully