בעלי אג"ח טאו: לא נדחה האסיפה בגלל בן דב

אילן בן דב שלח מכתב למחזיקי האג"ח בו התנה את המשך המשא ומתן לגיבוש הסדר חוב בביטול האסיפה בנושא העמדת האגרות לפירעון מיידי. בעלי האג"ח דחו התנאי: "בן דב מנסה למשוך זמן"

שלי אפלברג
27/12/2011

נציגות בעלי איגרות החוב של טאו תשואות דוחה את האולטימטום של אילן בן דב. חברי הנציגות, שקיבלו את המכתב בהפתעה דקות לפני שנכנסו לישיבה בעניין, אומרים כי אין להתנות את המשא ומתן בדחיית אסיפת בעלי איגרות החוב בנושא העמדת אגרות החוב של טאו לפירעון מיידי.

מהנציגות נמסר כי "ניהלנו משא ומתן בארבעת החודשים האחרונים עם אנשיו של בן דב , והגענו להסכם שהינו טוב לכל הצדדים. משום מה, ברגע האחרון, באופן בלתי מוסבר, בן דב הסיר את אישורו מההסכם הזה. עתה, לאור ההתנהלות אין בכוונת המחזיקים והנציגות לדחות את האסיפה שנקבעה ליום ראשון".

מחזיק איגרות חוב גדול ציין כי "בן דב מנסה למשוך זמן והטריקים שלו כעת לא ברורים. ראינו באנשים אשר ניהלו את המשא ומתן עמנו עד כה כנציגיו של בן דב. עתה, כשהיה צריך להתקבל האישור הפורמלי מפיו, הוא פועל בדרכים לא ברורות. מעולם בעלי אגרות החוב לא אסרו על בן דב להביא את בנק לאומי למשא ומתן".

כעת נראה כי בפני בן דב עדיין פתוחה האפשרות להגיע להסכמות עם בעלי האג"ח עד ליום האסיפה, 1 בינואר, אז ייחרץ גורלה של החברה.

מוקדם יותר, קרא בן דב לבעלי האג"ח היום לנטוש את איומיהם. במכתב אשר נשלח על ידי עורך דינו, יוסי אברהם, קורא איש העסקים לבעלי האג"ח "לשוב לשולחן הדיונים בשבוע הראשון של ינואר ולקיים משא ומתן אינטנסיבי וענייני בנוכחות כל הצדדים במטרה לגבש הצעה לפתרון מוסכם שיהיה על דעתם של כל הצדדים, לרבות בנק לאומי". עוד נאמר במכתב כי "מר בן דב מברך על קיום המשא ומתן בין הצדדים בניסיון להגיע לפתרון מוסכם והוא מאמין כי דרך המשא ומתן תניב לכל הצדדים תוצאות טובות בהרבה מכל חלופה אחרת".

בן דב הבהיר כי הוא מתנה את החזרה לשולחן הדיונים בכך שבעלי האג"ח לא ינקטו הליכים משפטיים כנגד החברה וכל נושאי המשרה בה וימנעו מכל פעולה אחרת כגון העמדה לפירעון מיידי של חובות החברה או חלק מהן אשר יש בהן כדי למנוע ולסכל את גיובש ההסדר.

"בכפוף לכך שאסיפת בעלי אג"ח שזומנה ל-1 בינואר תתבטל על מנת לאפשר את קיום המשא ומתן, מוכן בן דב ליטול על עצמו הגבלות ביחס לפעילויות מסוימות בתקופה", כתב עורך דינו של בן דב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully