ועדת הכספים אישרה הלוואה של 150 מיליון שקל לתעש

במסגרת הסדר כולל שהולך ומתגבש לקראת הפרטת תעש יועברו לחברה 300 מיליון שקלים - 150 מיליון ממשרד האוצר ו-150 מיליון נוספים ממשרד הביטחון

צבי זרחיה
10/01/2012

ועדת הכספים אישרה היום הלוואה בסך 150 מיליון שקל לתעש, כחלק מהסיוע הכספי לחברה במסגרת הסדר כולל שהולך ומתגבש לקראת הפרטת החברה. בעקבות העמדת ההלוואה, יוזרמו לחברה בסה"כ 300 מיליון שקל. 150 מיליון שקל ממשרד האוצר ועוד 150 מיליון שקל ממשרד הביטחון בתור תשלום מקדמות עבור הרכש של מערכת הביטחון מקו הייצור האסטרטגי של תעש בשנת 2012.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה), תמך בבקשת ההלוואה של החברה וציין ש"מלכתחילה בחרתי לתמוך בהצלת החברה המעסיקה למעלה מ- 3,000 עובדים ומהווה תעשייה מפוארת, שחרף הבעיות בתזרים המזומנים שלה, היא חברה חיה ופועלת".

גפני הודה ל'צוות חרמש - כהן' שבו היו חברים ח"כ שי חרמש (קדימה) ומנהל ועדת הכספים טמיר כהן שפעל מטעם ועדת הכספים וגישר בין כל הצדדים למו"מ סביב המשבר בחברה. בראש הצוות עומד יו"ר ועדת המשנה שמינה גפני לפתרון המשבר.

חרמש אמר כי "מתווה חרמש - כהן עובר שלב. הושגו הסכמות כספיות לפרק זמן ארוך של חלוקת המימון להצלת החברה בין משרדי האוצר והביטחון. ועדת המשנה בראשותי, תלווה את תהליך חתימת ההסכם בין ההסתדרות למשרד הביטחון במשך שלושה חודשים מהיום ותוודא את פרישתם בכבוד של 950 עובדים ורשת ביטחון לאלו שימשיכו לעבוד".

ביחס להסכם המסגרת הכולל אמר חרמש: "המטרה היא למנוע את הריטואל של העמדת הלוואה בדקה ה- 90 לתשלום משכורות לעובדים. עתה נותרו שלושה דברים שטעונים הסדרה: השלמת העברות המסמכים בין האוצר להסתדרות, השלמת מהלך עם משרד הביטחון על קו הייצור האסטרטגי והוצאת הדו"חות הכספיים של החברה לאחר כמה שנים שלא פרסמה דו"חות עקב אזהרת עסק חי.

"השאיפה שלפני חג הפסח ניתן יהיה להציג הסכם מלא בין כל הגורמים: משרדי הביטחון והאוצר, ועדת כספים, העובדים וההסתדרות. סה"כ ההסדר עומד על למעלה מ- 3 מיליארד שקל ויאפשר את המשך פעילותה של אחת מהתעשיות הביטחוניות החשובות והמובילות בישראל".

  • תעש

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully