וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המאבק על גירון: חירון העלתה את מחיר המניה בהצעת הרכש ל-30 שקל

אילן מוסנאים

8.4.2002 / 10:45

לעומת הצעה קודמת במחיר של 29 שקל של דוראה-דסטיני; המועד האחרון להיענות הוא ה-30 באפריל


לפני שבועיים נראה היה כי ה"קרב" על השליטה בגירון הוכרע לטובת דוראה-דסטיני, לאחר שחברת אפסילון-מרקעים העלתה את הצעת הרכש שלה לגירון למחיר של 28.1 שקל למניה - עדיין נמוך בכשקל מההצעה של קבוצת דוראה -דסיטני, ואחרי שהצעת הרכש של קבוצת משולם לוישטיין נדחתה.

עם זאת, נראה שהשמחה במחנה דוראה-דסטיני, היתה מוקדמת והיום מצטרפת אל המירוץ אחרי חברת הנדל"ן המניב, חברה בורסאית נוספת - חירון מסחר השקעות ומבני תעשייה , הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן וביבוא עץ ומוצרים נלווים לעץ.

חירון נוקבת במחיר של 30 שקל למניית גירון - גבוה בשקל מהצעת הרכש שהגישה דוראה-דסטיני. המועד האחרון להיענות להצעה הוא יום ה-30 באפריל, 2002, וביצוע ההצעה מותנה בכך שבעלי מניות המחזיקים בלפחות 3.26 מיליון מניות, המהוות כ-50.1% ממניות גירון פיתוח, ייענו להצעה. בדילול מלא מהוות מניות אלו כ-46.24% מהון המניות של גירון.

אם אכן המשקיעים ייענו להצעה הרי שחירון, שנסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי של 11.3 מיליון דולר, ושהונה העצמי מסתכם בכ-22 מיליון דולר, תשלם עבור השליטה בגירון סכום של לפחות 98 מיליון שקל.

חברת גירון נרשמה למסחר בתל אביב במהלך דצמבר 2000, אולם עד לסוף יוני 2001 המשקיעים בבורסה לא גילו בה כל עניין, ורק ב-25 ביוני בוצעה בה העסקה הראשונה, במסגרתה החליפו ידיים כ-3,600 מניות בשווי של 130 אלף שקל, כלומר במחיר של 36 שקל.

הסחירות הנמוכה מאז הרישום נגזרה מהדרך יוצאת הדופן בה נרשמו מניות החברה למסחר. בעוד שרובן המכריע של החברות מבצעות הנפקה לציבור של מניותיהן, הרי שגירון רשמה את מניותיה למסחר בבורסה בהתאם לתנאי המאפשר רישום ניירות ערך ללא ביצוע הנפקה, כאשר לחברה ישנם לפחות 275 בעלי מניות, והחזקתו של כל אחד מהם היא בשווי של כ-3,000 דולר לפחות.

בחודשים הבאים נמשכה הפעילות האפסית במניה, שנסחרה מיולי 2001 ועד פברואר 2002 ללא שינוי ובמחיר של 26 שקל. במהלך פברואר צנחה המניה למחיר של כ-23 שקל, אחרי שקבוצת אפסילון הגישה הצעה לרכוש כ-54.2% ממניות גירון במחיר של 20.43 שקל. באפסילון, כנראה, ניסו לגבות פרמיה על הסחירות האפסית בגירון ולכן המחיר הנמוך בהצעה שהגישה.

בכל אופן, שבועיים לאחר מכן הצטרפה אל המירוץ אחרי גירון קבוצת משולם לוישטיין, שהגישה לבעלי המניות של גירון הצעת רכש במחיר של 24 שקל ב-14 לפברואר. מיום זה ועד ה-10 במארס הגישו שני הצדדים 6 הצעות רכש חדשות. ההצעה האחרונה הוגשה ע"י אפסילון במחיר למניה של 28.08 שקל, ואז קבוצת משולם לוינשטיין החליטה לפרוש, לפחות זמנית, מהמירוץ. שבוע מאוחר יותר הצטרפה אל המרדף אחרי השליטה בגירון קבוצת דוראה-דסטיני, שהעלתה כאמור את המחיר ל-29 שקל למניה.

חברת גירון עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות ביזמות בתחום הנדל"ן, בהשכרה, בניהול ובאחזקה של נדל"ן מסחרי ותעשייתי, בעיקר במרכז הארץ. החברה מאתרת ורוכשת קרקעות לצורך הקמת פרויקטים שונים בתחום הנדל"ן לתעשייה, מסחר או מגורים, מבצעת את הפרויקטים באמצעות קבלני משנה ומשווקת אותם לרוכשים השונים. כמו כן, החברה מחזיקה במישרין ובעקיפין בכ-15% ממניות חברת ההשקעות הזרה IIC International, שרשומה באיי הבתולה הבריטיים, ועוסקת באמצעות חברות בנות ונכדות בעיקר בייזום בתחום הנדל"ן בפולין, רומניה וישראל.

גירון סיימה את 2001 עם רווח של 9.8 מיליון שקל ומחזור הכנסות של 31.1 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully