וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזם חדש לגילת ו-SES לאספקת תקשורת לוויינית רחבת פס דו כיוונית

גתית פנקס

8.4.2002 / 11:12

מעריכות את שוויו ב-175 מיליון דולר; החברות יחזיקו בחלקים שווים במיזם

החברות SES גלובל וגילת לוויינים הודיעו הבוקר על הקמת מיזם משותף שיספק תקשורת לוויינית רחבת פס דו כיוונית לשוק ה-SOHO באירופה, כולל ארגונים, משרדים קטנים ובתים. החברות מעריכות את שווי החברה ב-175 מיליון דולר (200 מיליון יורו), והמזומנים שיהיה בקופתה הם 50 מיליון יורו (44 מיליון דולר). בנוסף, השותפות יתרמו למיזם החדש גם באספקת טכנולוגיה, כולל משדרים, Hubs וטרמינלים, כמו גם מתקנים, תמיכה טכנית ועזרה בשיווק.

שתי חברות בת של אלקטל (Alcatel Space ו-SkyBridge) התחייבו לבצע השקעה עתידית במיזם, בכפוף לאישורי רגולציה אירופיים. ההשקעה תהיה במזומן וכן תכלול שירותים טכניים ושיווקיים עבור החברה, תמורת 20% מהון מניותיה - מה שישפיע על דילולן של גילת לוויינים ו-SES ל-40% כל אחת. החברות מציינות כי בשבועות הקרובים יודיעו מי יהיו מנהלי החברה.

SES אסטרה, השייכת ל-SES גלובל, היא אחת מחברות הלוויינים הגדולות באירופה והיא בעלת המניות הגדולה בגילת לוויינים (18.4%). בין SES גלובל לגילת הסכם לפיו הן ייחשבו כבעל מניות שווה (50-50 בתחילה) בחברה החדשה שבסיסה יהיה בלוקסמבורג.

המיזם החדש ירכוש 100% מהחברות הנכללות בגילת אירופה - כולל החברה הבת של גילת בגרמניה. גילת אירופה בעלת משרדים ברחבי אירופה, ויישמה מערכות VSAT אצל חברות כמו פג'ו/סיטרואן, GIS בנק ו-GE קפיטל בנק. החברה מעסיקה כ-120 עובדים.

SES וגילת מציינות כי השילוב של שלוש חברות חזקות בשוק - SES, גילת ואלקטל - עם האופרציה הקיימת של גילת באירופה ובסיס הלקוחות הקיים שלה, הופכים את החברה החדשה לכוח חזק בשוק הפס הרחב האירופי.

הן מוסיפות כי הדרישה של השוק האירופי הביתי אמורה לצמוח בשיעור שנתי ממוצע של 30% במשך 5 השנים הקרובות, וכי לפי הערכות מק'נזי, עד 2005, ל-8.6 מיליון משתמשים ביתיים משוק ה-SOHO עדיין לא תהיה גישה לשירותי מודמי כבלים או ל-DSL, מה שיכול להיתרגם, להערכתן, לפוטנציאל אדיר עבורן.

בשוק הארגונים הגדולים או החברות הבינוניות-קטנות (SME), המיזם המשותף יציע שירותי תקשורת לוויינית מלאים. השירותים הללו יסופקו גם בצורה ישירה על ידי החברה החדשה וכן באמצעות מפיצים. שלוש החברות מציינות כי באמצעות שירותי החברה הבת יוכלו הארגונים ליהנות מיתרונות פלטפורמת ה-Skystar Advantage של גילת (מוצר VSAT), שהיום נעשה בה שימוש ב-250 אלף אתרים בעולם, כולל מספר לקוחות אירופיים גדולים. הפלטפורמה תומכת בכל סוג של נתונים, ומאפשרת גם אפליקציות של קול ווידיאו.

בתחום של ה-SOHO וחלק מה-SME, החברה הבת תספק תקשורת לוויינית באמצעות מודם ה-360 VSAT של גילת, שמספק תקשורת במהירות הגבוהה פי 20 מזו של מודם דיאל-אפ. בשווקים הללו החברה תשמש כסיטונית לאספקת שירותי פס רחב לחברות טלקום, ספקיות שירותי אינטרנט וספקיות טלוויזיה ישירה לבתים (DTH TV) שיוכלו לספק את שירותיהם ואינטרנט רחב פס באותה הצלחת.

בהודעה החברות מציינות כי גילת ייסדה מערכת יחסים חזקה עם ספקיות שירותי פס רחב אירופיות, כולל בריטיש טלקום וטיסקלי - מה שאמור לסייע לחברה הבת - וכי החברה הבת נמצאת בדיונים עם "ספקיות שירותים חשובות וידועות", כדי להרחיב את ההגעה שלה לשווקים חדשים ומדינות חדשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully