וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קירש מדיה הגרמנית הכריזה על פשיטת רגל לאחר שלא עמדה בהתחייבויותיה

יהודה שויצר

8.4.2002 / 12:37

פשיטת הרגל עלולה לעודד נסיונות השתלטות על ידי בנקים גרמניים המחזיקים בחובותיה של החברה; קירש צברה חוב של כ-6 מיליארד דולר

קירש מדיה, אשר לא הצליחה ביום שישי להגיע להסכם עם נושיה, הכריזה הבוקר על פשיטת רגל. ביום שישי, בעלי מניות הרוב של חברת הטלוויזיה הגרמנית דחו הסכם שהציעו בעלי מניות המיעוט, לפיו יוגדל הונה של קירש ב-703 מיליון דולר. על פי הערכות גורמים בגרמניה, פשיטת הרגל עלולה לעודד נסיונות השתלטות על ידי בנקים גרמניים המחזיקים בחובותיה של החברה.

קירש צברה חובות של כ-6 מיליארד דולר בניסיון לבצע התרחבות שאפתנית שלא הניבה את התוצאות המקוות. עסקי הטלוויזיה בכבלים לבדם הניבו הפסד של יותר מ-800 מיליון דולר בשנה שעברה, ומדי יום הם ממשיכים להפסיד 1.3 מיליון דולר.

התמוטטותה של קירש הובילה את ממשלת גרמניה להודיע כי תזרים כספי סיוע לליגת הכדורגל הגרמנית, הבונדסליגה, שתלויה בהכנסות משידורי משחקיה.

קירש, אשר רכשה את זכויות שידור המשחקים עד לשנת 2004, הצליחה בקושי לעמוד בסוף חודש פברואר בתשלום הקבוע עבור זכויות שידור משחקי הבונדסליגה - בסכום של כ-88 מיליון דולר - הודות לאשראי חירום שהעניקו לה הבנקים.

הנהלת הבונדסליגה חוששת כי קירש לא תוכל לעמוד בתשלומים הבאים שמועדי פרעונם הוא בסוף החודשים מאי ואוגוסט. התשלומים של קירש - סך של 335 מיליון דולר בשנה - מהווים עד מחצית מההכנסות של המועדונים הקטנים יותר של ליגת הכדורגל הגרמנית. ממשלת גרמניה הבטיחה קווי אשראי של 176 מיליון דולר כדי לסייע לקבוצות הכדורגל לשרוד במשבר.

גורמים בענף הבנקאות הגרמני מסרו לרויטרס כי נושיה הבכירים של קירש: קבוצת הפיננסים ביירן, DZ בנק וקומרצבנק הציעו לחברה פיתרון שיכול למנוע מחלק מבעלי המניות בקירש - מדיהסט וניוז קורפ להשתלט על החברה. הפיתרון הוא השתלטות של הבנקים על החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully