וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: האירועים הקשים בג'נין גררו את המעו"ף לירידות של 0.8%

גולן פרידנפלד

9.4.2002 / 17:14

ריבוע נכסים איבדה כ-1.3% בעקבות הפרסום כי משקיע זר מכר מניות בהיקף של 54 מיליון שקל


יום המסחר בתל אביב, שנפתח בעליות שערים של 1.5%, הושפע מיציאת כוחות צה"ל מטול כרם ומקלקיליה הבוקר ומהאירועים הקשים המתרחשים בג'נין. אי ודאות ממשיכה להיות המלה השימושית ביותר בבתי ההשקעות השונים, וברובם חוזרת הטענה כי טוב יעשו המשקיעים אם יישארו מחוץ לבורסה בימים טרופים אלו. עוד ציינו פעילים בשוק ההון כי בימים כאלו רצוי להחזיק את המניות הנזילות יותר (מניות המעו"ף), בכדי שאפשר יהיה להגיב במהירות להתפתחוית המדיניות-בטחוניות, אם יהיו כאלו.

מדד המעו"ף ירד ב-0.79% לרמה של 384 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-0.64% לרמה של 372 נקודות ומדד התל טק ירד בכ-1.2%. מחזור המסחר הסתכם בכ-277 מיליון שקל. פעילים בשוק ציינו כי סטיות התקן של אופציות המעו"ף עלו ל-32%, לעומת סטיות בשיעור של 28% בחודש האחרון, ולעומת סטיות בשיעור של כ-20% בתקופות רגועות יותר. העלייה בסטיות התקן מצביעה על אי הוודאות בשוק לנוכח האירועים הבטחוניים האחרונים והשפעתם על העתיד.

מניית כור ריכזה מחזור של 8 מיליון שקל ונסחרה בעליות של כ-1.5%. המניה המשיכה לבלוט גם היום על רקע ההסכם שחתמה עם אלביט מערכות למכירת 24%-30% ממניות אלישרא על פי שווי של מעל 300 מיליון דולר.

מניית כור עלתה אתמול בכ-2.8% למרות הירידות החדות בשוק. מניית אלביט מערכות ירדה ב-0.6%. היום קיבלה המניה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות ליהמן ברדרס, אשר הציב לה מחיר יעד של 24.4 דולר - גבוה ממחיר השוק בכ-60%. בליהמן העריכו כי אלישרא צפויה לצמוח בכ-28% השנה וכי הסינרגיה בין החברות תביא לשיפור ברווחיות שתציג אלביט מערכות בשנת 2002.

מניית רבוע נכסים ירדה בכ-1.3%. היום פורסם ב-TheMarker כי משקיע זר מכר 2.4% מהון המניות של החברה מחוץ לבורסה בהיקף כולל של 54 מיליון שקל. בצד הקונים עמדו משקיעים מוסדיים ישראליים. בכך מצטרפת רבוע נכסים לשלל המניות מהן העדיפו המשקיעים הזרים להיפטר בתקופה זו של אי ודאות. גם מניית רבוע כחול ישראל רשמה ירידות - של 1.3%. פרטנר עברה אף היא לידידות שערים במהלך היום, בשיעור של 1.6%, במחזור של 2 מיליון שקל.

מניית בנק דיסקונט סיימה בירידות של 1.3% במחזור של 3.2 מיליון שקל, לאחר שפתחה את יום המסחר בעליות של 1.3%. היום הודיע הבנק כי טרם הושלמו המגעים למתן האופציה לאיש העסקים ברנרד שרייר לרכישת כ-50% ממניות מרכנתיל דיסקונט, אותה קיבל במסגרת הסדר שנחתם עם בנק דיסקונט. שרייר אמור היה להשקיע כ-340 מיליון שקל במידה שהיה מממש את האופציה שניתנה לו.

מניית טבע, שפתחה עם פער חיובי של 2.1%, עלתה בכ-1%, וביחד עם כור היתה אחת מהמניות הגדולות היחידות שרשמו עליות שערים.

מניות קבוצת אי.די.בי רשמו ירידות שערים אף הן. אי.די.בי אחזקות ירדה בכ-3.2%, מניית אי.די.בי פיתוח ירדה בכ-0.9% ומניית דיסקונט השקעות סיימה בעליות של 2.3%, לאחר שבמשך מרבית היום נסחרה ביציבות.

גם מניות הסקטור הבנקאי נסחרו בירידות שערים, כאשר מניית בנק לאומי ירדה בכ-1%, מניית בנק הפועלים איבדה כ-0.7% במחזור של 45 מיליון שקל - הגבוה בבורסה, ומניית בנק המזרחי נפרדה מכ-0.34% מערכה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully