וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראש הממשלה: "יש לפתוח את תקציב המדינה ולדון מחדש בכל הסעיפים"

נתן ליפסון

9.4.2002 / 15:15

בדיון כלכלי מיוחד הורה שרון לבטל למעשה את החוקים הפרטיים; שר האוצר: "הכנסות המדינה בשפל"; מנכ"ל האוצר: "לא יהיה מנוס מדיון במלווה מלחמה מיוחד"


בישיבה מיוחדת שננעלה לפני שעה קלה במשרד ראש הממשלה וכללה את בכירי משרדו, את שר האוצר ובכירי משרד האוצר ונציגים בכירים ממערכת הביטחון, החליט ראש הממשלה אריאל שרון "לפתוח את תקציב המדינה ולדון מחדש בכל הסעיפים".

במהלך הישיבה דרשו נציגי מערכת הביטחון תוספת מיידית של 3 מיליארד שקל לתקציבה. בתגובה אמר ראש הממשלה כי מערכת הביטחון תקבל 2 מיליארד שקל - "ואולי קצת פחות מזה".

ראש הממשלה הורה בישיבה למעשה לבטל את החוקים הפרטיים - חוקי הנגב וחוק משפחות ברוכות ילדים. כשנשאל מדוע, אמר ראש הממשלה: "כאשר העבירו את החוקים, לא תכננו מלחמה".

ראש הממשלה הנחה את האוצר "לעשות את כל הנדרש כדי לבצע הסטות תקציביות ולקצץ בכל הניתן - תוך השתדלות שלא לפגוע בצמיחה ובתעסוקה". שרון הדגיש כי ברור לו ש"צריך לבצע מהלכים כואבים".

שר האוצר סילבן שלום אמר בישיבה: "אין ביטחון בלי כלכלה ואין כלכלה בלי ביטחון". שלום אמר כי במשרדו "מודעים למצב" וכי "יש לבצע פעולה כלכלית מקיפה ולחפש מקורות תקציביים על ידי הסטות פנים תקציביות, ולברר בהקדם ממה לוקחים וכמה".

שלום הודה לראשונה במצבן הגרוע של הכנסות המדינה: "הכנסות המדינה בשפל ונוצר חור של מיליארדים בתקציב. המלאכה לא פשוטה; מדובר באתגר של ימי מלחמה, וצריך לגשת מיד לבדיקת התקציב כולו".

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אוהד מראני, אמר כי "יש לקבל את ההחלטה הקשה הזאת בתוך לא יותר משבוע ימים. יש לעשות תיקון משמעותי בתקציב, שיעמיד מקורות לביטחון. ברור לכל שכרגע הקופה ריקה. צריך להשתדל לעשות את המהלכים בלי לפגוע בצמיחה ובתעסוקה, אבל ברור שיצטרכו להיות צעדים כואבים. לא יהיה גם מנוס מדיון במלווה מלחמה מיוחד".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully