וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: הירידות במעו"ף נמשכות על רקע האירועים הקשים בג'נין

גולן פרידנפלד

9.4.2002 / 15:18

המעו"ף יורד בכ-1%; טבע רושמת עלייה של כ-1.5% בעקבות פער ארביטראז'


יום המסחר בתל אביב, שנפתח בעליות שערים של 1.5%, מושפע מהאירועים הקשים המתרחשים בג'נין. במקביל, המשקיעים בשוק ממתינים להשפעת יציאת כוחות צה"ל מטול כרם ומקלקיליה הבוקר.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, ציין כי המשקיעים צפויים להעדיף בימים כאלו של חוסר ודאות את המניות הנזילות יותר (מניות המעו"ף), בכדי שיוכלו להגיב במהירות להתפתחוית המדיניות-בטחוניות - אם יהיו כאלו.

מדד המעו"ף יורד עתה בכ-1% לרמה של 382 נקודות, מדד ת"א 100 יורד ב-0.65% לרמה של 372 נקודות ומדד התל-טק יורד בכ-0.7%. מחזור המסחר מסתכם בכ-134 מיליון שקל. פעילים בשוק ציינו כי סטיות התקן של אופציות המעו"ף עלו ל-32%, לעומת סטיות בשיעור של 28% בחודש האחרון ולעומת סטיות בשיעור של כ-20% בתקופות רגועות יותר. העלייה בסטיות התקן מצביעה על אי הוודאות בשוק לנוכח האירועים הבטחוניים האחרונים והשפעתם על העתיד.

מניית כור מרכזת מחזור של 6.3 מיליון שקל ונסחרת בעליות של כ-1.5%. המניה ממשיכה לבלוט גם היום על רקע ההסכם שחתמה עם אלביט מערכות למכירת 24%-30% ממניות אלישרא על פי שווי של מעל 300 מיליון דולר.

מניית כור עלתה אתמול בכ-2.8% למרות הירידות החדות בשוק. מניית אלביט מערכות יורדת ב-0.4%. היום קיבלה המניה המלצת "קנייה" מבית ההשקעות ליהמן ברדרס, אשר הציב לה מחיר יעד של 24.4 דולר - גבוה ממחיר השוק בכ-60%. בליהמן העריכו כי אלישרא צפויה לצמוח בכ-28% השנה וכי הסינרגיה בין החברות תביא לשיפור ברווחיות שתציג אלביט מערכות בשנת 2002.

מניית רבוע נכסים יורדת בכ-1.3%. היום פורסם ב-TheMarker כי משקיע זר מכר 2.4% מהון המניות של החברה מחוץ לבורסה בהיקף כולל של 54 מיליון שקל. בצד הקונים עמדו משקיעים מוסדיים ישראליים. בכך מצטרפת רבוע כחול נכסים לשלל המניות מהן העדיפו המשקיעים הזרים להיפטר בתקופה זו של אי ודאות. גם מניית רבוע כחול ישראל רושמת ירידות - של 1.14%.

מניית בנק דיסקונט עברה לירידות של 1.6% לאחר שפתחה את יום המסחר בעליות של 1.3%. היום הודיע הבנק כי טרם הושלמו המגעים למתן האופציה לאיש העסקים ברנרד שרייר לרכישת כ-50% ממניות מרכנתיל דיסקונט, אותה קיבל במסגרת הסדר שנחתם עם בנק דיסקונט. שרייר אמור היה להשקיע כ-340 מיליון שקל במידה שהיה מממש את האופציה שניתנה לו.

מניית טבע, שפתחה עם פער חיובי של 2.1%, עולה בכ-1.2% , ופרטנר עברה לירידות של 2.8% במחזור של 1.5 מיליון שקל.

מניות קבוצת אי.די.בי רושמות ירידות שערים אף הן. אי.די.בי אחזקות יורדת בכ-3.1%, מניית אי.די.בי פיתוח יורדת בכ-1.4% ומניית דיסקונט השקעות נסחרת ללא שינוי.

גם מניות הסקטור הבנקאי נסחרות בירידות שערים, כאשר מניית בנק לאומי יורדת בכ-1.55%, מניית בנק הפועלים יורדת בכ-1.6% במחזור של 35 מיליון שקל - הגבוה בבורסה - ומניית בנק המזרחי יורדת בכ-0.8%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully