וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם אורדן תספק מערכות להשבחת טנקים בטורקיה בהיקף של כ-20 מיליון דולר

אלי דניאל

11.4.2002 / 11:38

הערכות: החברה הנכדה אורלייט מילניום עשויה לספק אף היא מוצרים לפרויקט בהיקף כספי של כ-8 מיליון דולר

עסקת הענק להשבחת טנקי ה-60-M של צבא היבשה הטורקי, שהיקפה הכספי עולה על 600 מיליון דולר, צפויה "לפרנס" לא מעט חברות ישראליות, ביניהן גם אורדן תעשיות , הנמצאת בשליטת לידר החזקות והשקעות מקבוצת שרפ"ק , אשר הודיעה היום כי היא צפויה לספק לפרויקט מערכות בהיקף כספי של כ-20 מיליון דולר.

לדברי החברה, בינה ובין תעש (התעשיה הצבאית לישראל) נחתם כבר לפני כשנתיים הסכם מסגרת בנוגע לאספקת מערכות לפרויקטים להשבחה שיבוצעו ע"י תעש, ובהתאם להסכם זה ובכפוף לסיכום התנאים הספציפיים של ההזמנה, הוערך היקף המערכות שיסופקו לפרויקט בסכום האמור. בחברה סבורים כי אספקת המערכות תיפרש על פני תקופה של כ-4 שנים.

כמו כן, אורלייט מילניום, החברה הנכדה של אורדן המוחזקת על ידה בשיעור של כ-77% באמצעות אורלייט , צפויה לספק לפרויקט מוצרים בהיקף כספי כולל של כ-8 מיליון דולר במשך תקופה של כ-4 שנים. עם זאת, אספקה זו אינה מובטחת, שכן לאורלייט מילניום אין עדיין הסכם עם תעש בנוגע לאספקת מוצרים אלה.

אורדן מצטרפת אם כך לאלביט מערכות אשר דיווחה זה מכבר כי חלקה בפרויקט האמור צפוי להסתכם בכ-300 מיליון דולר.

יצוין כי לאורדן חוזה עם משרד הביטחון על פיו מבצע המשרד רכישה של יציקות פלדה ממפעל המל"פ של החברה, בהיקף כולל של כ-200 מיליון שקל. רכישת יציקות אלה נפרשת על פני תקופה של 4 שנים שתסתיים בינואר 2005. ככל הידוע, יציקות הפלדה אותן ירכוש משרד הביטחון מיועדות לרכבים קרביים משוריינים.

אורדן סיימה את שנת 2001 עם הכנסות של כ-327.8 מיליון שקל, כ-5% פחות מההכנסות בשנת 2000. בשורה התחתונה, הפסידה אורדן בשנה החולפת, כ-152.9 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-24 מיליון שקל בשנת 2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully