וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק לאומי: רמת הסיכון בשוק המניות גבוהה וההשקעה אינה מומלצת למשקיע הסולידי בימים אלו

גולן פרידנפלד

4.12.2002 / 10:41

הפועלים: רמת המחירים הנמוכה בחלק לא מבוטל מהמניות עשויה להתגלות כאטרקטיבית לטווח הבינוני-ארוך; החרפת במצב הבטחוני תביא להחרפה ברמת אי הוודאות בקרב המשקיעיםבבנק לאומי סבורים כי רמת הסיכון הגלומה בהשקעה בשוק המניות בתקופה זו גבוה, וכי היא אינה מומלצת למשקיע הסולידי בתקופה כזו של אי ודאות. הציפיות בארה"ב הן להתאוששות הכלכלה האמריקאית, אך המשקיעים ממתינים לשיפור משמעותי בתוצאות החברות, שיצדיקו את הרמות הגבוהות בהן נסחרות המניות בארה"ב.בינתיים אזהרות הרווח גורמות למגמה שלילית למרות הציפיות להתאוששות בכלכלה, ככל שנכנס לתוך תקופת הדוחות יגמרו האזהרות ויפנו מקומן לאופטימיות בדבר התאוששות הכלכלה. החברות הישראליות הנסחרות בארה"ב סובלות הן מעונת האזהרות והן מהמצב בארץ ולכן נצפה לתנודתיות גבוהה יותר בישראליות.המסחר בשוק האג"ח התנהל השבוע על רקע ההתפתחויות החמורות בתחום המדיני-בטחוני. אלה באו לידי ביטוי, כצפוי, בשוק השקל-דולר, אשר לו חלק נכבד ביותר בהתוויית המגמה הבסיסית בשוק האג"ח.
מחד גיסא, התוכנית הכלכלית המתגבשת, תכלול ככל הנראה שילוב של קיצוץ נוסף בתקציב ביחד עם מסים ו/או הייטלים, שימשכו לכיוון של העמקת המיתון במשק.מאידך הן יעלו את הציפיות לעליית מחירים במשק. זו עלולה להיווצר באם תתקבל החלטה על הטלת מס באמצעות העלאת שיעור המע"מ או בעקבות עליית שע"ח, כתוצאה מהטלת מס על פקדונות בשקלים. כל אלה עלולים ליצור מדדים חיוביים נוספים לפחות בחודשים הקרובים, ורק לאחר מכן קיימת סבירות שהשפעת המיתון תגבר.

נראה כי השוק הסולידי היה, השבוע, בעמדת המתנה, עד להתבהרות המשך הכיוון בדרג הצבאי-מדיני. אלו, באו לידי ביטוי במחזורי המסחר נמוכים.בבנק הפועלים מציינים כי מומלץ להמתין עם ביצוע מהלכים משמעותיים בתיק המניות עד להתבהרות במישור הבטחוני. יחד עם זאת, רמת המחירים הנמוכה בחלק לא מבוטל מהמניות, עשויה להתגלות כאטרקטיווית לטווח הבינוני-ארוך. בבנק הפועלים מציינים כי החרפה אפשרית נוספת במתיחות הבטחונית מדינית, על רקע המשך הפעילות של צה"ל בשטחים עשויה להגדיל עוד יותר את חוסר הוודאות בשוק המניות ולתמוך בהמשך המומנטום השלילי.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully