וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומברס העניקה בונוס לחלק מעובדיה בגובה משכורת חודשית

עינב בן יהודה

14.4.2002 / 12:20

על פי ההערכות, צפויה קומברס לפטר כ-1,000 עובדים בעתיד הקרוב לאחר שפיטרה בשנה החולפת כ-1,300 עובדים


מדיניות הענקת הבונוסים לא בוטלה, למרות המיתון. חברות רבות, בהן אף חברות שנאלצו לבצע תהליכי קיצוצים כואבים בשנה החולפת, ממשיכות להעניק בונוסים לעובדיהן.

חברת קומברס, אשר פיטרה בשנה שעברה כ-1,300 עובדים, העניקה לאחרונה לרבים מעובדיה בונוס בגובה של כמשכורת חודשית. כך נודע ל-TheMarker.

הבונוס בגין שנת 2001 ניתן לעובדים ממחלקות שונות ובדרגים שונים על פי הישגים אישיים ותרומתם לחברה, אך בניגוד לשנים קודמות צומצם גובהו של הבונוס והיקף חלוקתו. בנוסף, ויתרו בכירי החברה, קובי אלכסנדר, זאבי ברגמן ואיציק דנציגר, מיוזמתם על הבונוס השנתי. מקומברס נמסר בתגובה כי החברה אינה נוהגת להגיב על מדיניות השכר והתגמול בחברה.

לפני כחודש פירסמה החברה, המעסיקה כ-4,600 עובדים, את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2001. קומברס דיווחה על הכנסות של 265 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת הכנסות של 346.5 מיליון דולר ברבעון המקביל. במהלך הרבעון רשמה החברה הוצאות חד פעמיות של 54.7 מיליון דולר בגין פיטורים ושינויים פנימיים, ומחיקה חד פעמית של השקעה בגובה 14.6 מיליון דולר. בניכוי הוצאות אלה, הסתכם הרווח הנקי של החברה ב-10.6 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 76.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

החברה דיווחה על רווח תפעולי של 1.6 מיליון דולר ברבעון הרביעי. בהכללת ההוצאות החד פעמיות עברה החברה להפסד תפעולי של 53 מיליון דולר, וכתוצאה מכך להפסד נקי של 54 מיליון דולר. בסיכום שנתי, דיווחה החברה על רווח נקי של 159 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 264 מיליון דולר בשנת 2000.

גורמים בשוק מעריכים כי קומברס תאלץ לבצע סבב פיטורים נוסף של כ-1,000 עובדים על מנת לצמצם את הוצאותיה. בעקבות הערכות אלה, פירסמה החברה תגובה בה נמסר כי אינה מתכננת צעדי פיטורים נוספים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully