וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר האוצר: לא יהיה מלווה ביטחון

ליאור כגן

15.4.2002 / 10:44

סילבן שלום: הגדלת נטל המס, תהיה רחבה ביותר ותוגש תוך שבועיים לאישור הממשלה; חיילי המילואים המשרתים יזכו להעדפה ולהטבות במסגרת התוכנית הכלכלית

"ניצני ההתאוששות של ינואר ופברואר לא נמשכו בחודש מארס. אנחנו נמצאים כיום במצב שלא מעיד על כך שהטווח הארוך יהיה הרבה יותר טוב. גם המצב הבטחוני וגם המצב הכלכלי משפיעים לרעה על הכנסות המדינה, ובמקביל יש צורך בגידול ניכר בהוצאות הביטחון. זהו מצב קשה ביותר ביותר ואי אפשר לשדר עסקים כרגיל, אבל אך אנחנו לא נמצאים בקריסה כלכלית". כך אמר היום שר האוצר סילבן שלום בכנס של איגוד קרנות ההון סיכון שנערך בתל אביב.

שלום אמר כי נתוני הצמיחה יהיו נמוכים יותר מהצפוי וכי הצמיחה ברבעון הראשון תסתכם ב-3% בלבד לעומת תחזית לצמיחה של 4%. לדבריו, הרבעון השני יהיה קשה יותר והצמיחה בו תסתכם ב-1% בלבד. יצוין כי נתוני הצמיחה מחושבים יחסית לרבעון המקביל בשנת 2001 שהיתה אחת השנים הקשות.

שר האוצר אמר עוד כי התוכנית הכלכלית, שכוללת קיצוץ בתקציב והגדלת נטל המס, תהיה רחבה ביותר ותוגש תוך שבועיים לאישור הממשלה. לדברי שלום, עדיין לא התקבלו החלטות בנושא התוכנית הכלכלית וכי עדיין נבחנות כל האפשרויות. הוא ציין כי באוצר התקבלה החלטה לא להטיל מלווה ביטחון, מלווה חובה או מלווה מרצון, על פי הערכות הממשלה תגדיל את הכנסותיה באמצעות היטל ביטחון. שלום ציין כי חיילי המילואים המשרתים יזכו להעדפה ולהטבות במסגרת התוכנית הכלכלית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully