וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

UPC ביקשה מדסק"ש להזרים לתבל כסף מבלי שתדולל

ערן גבאי

15.4.2002 / 14:05

דסק"ש תהיה מוכנה להזרים כסף לתבל רק לאחר קביעת הסכם דילול עם UPC

החברה ההולנדית UPC, המחזיקה ב-46.5% ממניות חברת הכבלים תבל, פנתה לבעל המניות הבכיר בתבל, דיסקונט השקעות , בבקשה שזו תזרים כסף לתבל כחלק מהסכם ביניים לקו אשראי חדש לחברת הכבלים מבלי שהיא תדולל. בקרוב מאוד צפויה פגישה נוספת בין הצדדים בהולנד ובה יבהירו אנשי דסק"ש ל-UPC שדרישה זו אינה מקובלת עליהם.

דסק"ש ביצעה בדו"חותיה האחרונים הפרשה של כ-200 מיליון שקל להשקעה בתבל, והיא תהיה מוכנה להזרים כסף לתבל רק בהתקיימם של מספר תנאים, שאחד הבולטים בהם הוא קביעת הסכם דילול עם UPC.

דסק"ש הודיעה באחרונה לבורסה כי במקרה שתבל לא תצליח לגייס בקרוב כספים בהיקף מספיק ממקורות חיצוניים, עלולה להיות לכך השפעה מהותית לרעה על תבל. כמו כן, הודיעה דסק"ש שתבל עומדת בפני צורך לגייס בהקדם כספים נוספים בהיקפים ניכרים ממקורות חיצוניים לשם מימון המשך השקעותיה ופעילותה בטווח הקצר, וכי קיים ספק באשר ליכולתה של תבל לגייס מקורות מימון הדרושים להמשך פעילותה.

תבל תזדקק לכ-300 מיליון שקל לשם ביצוע השקעותיה השנה, ובשלב זה מנהלת החברה שיחות מול הבנקים בכדי להגיע להסכמה על קו אשראי זמני עד דצמבר 2002. אחרי מועד זה, האשראי של תבל יינתן כחלק מחברת הכבלים הממוזגת הצפויה לקום השנה. דסק"ש הודיעה באחרונה שהיא מוכנה להזרים 50 מיליון שקל לתבל, כחלק מגיבוש הסכם ביניים עם הבנקים.

ב-TheMarker דיווח באחרונה שדסק"ש ו-UPC החלו בהליכי בחינה למכירת חלקה של החברה ההולנדית במניות תבל והנהלות החברות נפגשות בתקופה האחרונה גם עם מעריכים.

ההערכות הן שהמכירה, אם תתבצע, תיעשה על פי שווי אפס לתבל, כך שלמעשה UPC לא תקבל תמורה עבור נתח המניות, ובמקביל דסק"ש תיקח על עצמה את היקף החוב. עוד מעריכים גורמים בשוק כי UPC תדאג להשאיר בידיה נתח קטן מהמניות - כ-5% לערך - להבטחת Up Side בעתיד.

מצוקת המזומנים גורמת לתבל לעכב תשלומים לספקים, להאט את קצבי הפיתוח והשיווק של הממירים הדיגיטליים ולהודיע על פיטורי כמה עשרות עובדים לפני מספר שבועות, כשמאז ראשית השנה פיטרה תבל כ-200 עובדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully