וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המפקח על הבנקים: בנק הפועלים עומד בהוראות יחס ההון המינימלי הנדרש

גולן פרידנפלד

15.4.2002 / 16:47

עוד נמסר מהפיקוח: "איננו רואים בגלישה הזמנית של ההון הראשוני וההון המשני הרגיל אל מתחת ל-9% שינוי במדיניות הבנק


תגובת הפיקוח על הבנקים לידיעה שפורסמה היום, לפיה בנק הפועלים אינו עומד בדרישת יחס הלימות ההון המינימלי הנדרש מהבנק, לא איחרה להגיע לאחר שהבנק בעצמו דאג לפרסם את גרסתו לנושא.

מהפיקוח על הבנקים נמסר כי ההון המשני העליון שהונפק על ידי בנק הפועלים נכלל בבסיס ההון של הבנק לצורך מגבלות יחס ההון המזערי, וכי הבנק עומד בהוראות יחס ההון המזערי של הפיקוח. מהפיקוח על הבנקים נמסר כי האישור שניתן בזמנו להון המשני העליון אכן התבסס על מדיניות הבנק, שהון זה יבוא בנוסף להון הראשוני והון משני "רגיל" בשיעור של 9%.

עוד אומרים בפיקוח על הבנקים כי הם אינם רואים בגלישה הזמנית של ההון הראשוני והמשני "הרגיל" אל מעט מתחת ל-9% שינוי במדיניות, או דבר המצריך את הבנק להפחית את ההון המשני העליון מבסיס הונו לצורך חישוב יחס הלימות ההון.

עוד ציינו בפיקוח על הבנקים כי ההון המשני העליון הוא הון עדיף על פני ההון המשני "הרגיל" מנקודת ראות הפיקוח על הבנקים והמפקידים בבנק, וזאת מכיוון שהנחיתות של מכשיר זה למחזיקיו מהווה למעשה יתרון למי שמחזיק במניות הבנק. לדוגמה, ישנם מקרים בהם ההון המשני העליון יכול להפוך להון ראשוני, ומקרים נוספים בהם יכול הבנק שלא לשלם ריבית למחזיקי ההון. נחיתות מהווה למעשה יתרון למחזיקי מניות הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully