וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר ננעל בירידות במדדים המובילים

שירלי יום טוב

15.4.2002 / 23:56

גילת הוסיפה כ-5%; הודיעה היום על הסכם עם טלסט הקנדית לאספקת לוויינים לגלישה מהירה באינטרנט; ירידה חדה במניית ג'נרל אלקטריק שלחה את הדאו ג'ונס מטה

יום המסחר ננעל בירידות במדיים המובילים. מדד הנאסד"ק נעל את היום בירידה של 0.1% לרמה של 1,754 נקודות. מדד הדאו ג'ונס ירד ב-1% לרמה של 10,094 נקודות.

מניית מרקורי נעלה את היום בעלייה מתונה, לאחר שנסחרה בירידות לאורך יום המסחר. מניית גילת הוסיפה 5.3% למחיר 2.2 דולרים. מניית טי.טי.איי נעלה בעלייה של 6.3% למחיר של 25 דולר.

סקירה אחרונה 21:45

וול סטריט מציינת את שבוע המסחר העמוס ביותר ברבעון, כשחברות רבות ידווחו השבוע על תוצאותיהן לרבעון הראשון של 2002. חלק מהן, אשר כבר דיווחו ולא עמדו בציפיות, יוצרות אווירה ערה בזירת המסחר הצפויה להימשך בימים הקרובים. בשעה זו נסחרים שני המדדים המובילים בכיוונים שונים. מניית ג'נרל אלקטריק , היורדת היום בשיעור של 5%, גוררת את מדד הדאו ג'ונס לירידות, ובשעה זו הוא מאבד 0.5%. מדד הנאסד"ק, המתאפיין היום במסחר תנודתי, עולה בשעה זו ב-0.3%.

מניה כבדה נוספת במדד הדאו ג'ונס - סיטיגרופ - יורדת גם היא בצורה חדה היום, ומושכת את המדד כלפי מטה. קבוצת השירותים הפיננסיים המובילה בארה"ב פירסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2002, מהן עולה כי החברה הצליחה לדווח על רווח של 74 סנט למניה, לעומת 71 סנט ברבעון המקביל. יחד עם זאת, לא עמדה החברה בתחזיות האנליסטים, שדיברו על רווח של 78 סנט למניה.

בזירה המדינית ממשיכה ונצואלה למקד את תשומת הלב, כאשר חזרתו של נשיא המדינה המודח, הוגו צ'אווז, דחפה כלפי מעלה את מחירה של חבית נפט. יצוין כי מחירי הנפט שעלו בתקופה האחרונה, בין השאר בשל המצב במזרח התיכון, הטילו צל על זירת המסחר בעת האחרונה.

מרקורי מתקנת בירידות

בין המניות הישראליות הכבדות ניכרת בשעה זו מגמה מעורבת. מניית אמדוקס עולה בשעה זו ב-4.3% למחיר של 22.1 דולר. מניית קומברס נסחרת בשעה זו ללא שינוי. שתי המניות נסחרות בעת האחרונה במגמה שלילית, והן פתחו היום את המסחר ברמות שפל בהן לא ביקרו מאז סוף 1999 (אמדוקס) ותחילת 1999 (קומברס).

אמדוקס תדווח על תוצאותיה לרבעון הראשון ב-23 לחודש. מספר בתי השקעות מובילים ציינו בדו"חותיהם האחרונים כי קיימת אפשרות שהחברה תוריד את תחזיותיה להמשך השנה. מניית אמדוקס צנחה לשפל חדש ביום שישי האחרון, לאחר שאיבדה כ-40% מערכה מתחילת השנה והגיעה למחיר של 21.2 דולר בלבד.

גם מניית קומברס "הצליחה" בתקופה האחרונה להמשיך ולרדת. ביום שישי האחרון נעלה המניה את המסחר במחיר של 12 דולר בלבד, לאחר שצנחה ב-48% מאז תחילת השנה. קומברס היא בין החברות האחרונות המפרסמות את דו"חותיהן, והיא צפויה לדווח על תוצאותיה לרבעון הראשון בתחילת יוני.

מניית מרקורי יורדת כעת בכ-1% למחיר של 36.4דולר. ירידות אלו מתקנות במעט את הזינוק החד של 25% שרשמה המניה ביום שישי האחרון. מרקורי פירסמה את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון ביום חמישי האחרון, לאחר תום המסחר. החברה הצליחה להכות את תחזיות האנליסטים ולדווח על הכנסות של 90.5 מיליון דולר לרבעון. תחזית האנליסטים הממוצעת דיברה על הכנסות של 86 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-15.2 מיליון דולר או 17 סנט למניה, לעומת תחזית ממוצעת לרווח של 10 סנט למניה.

מרקורי הותירה את תחזיותיה להמשך השנה בעינן, ואף סיפקה תחזית מדויקת להכנסות הרבעון הראשון שצפויות להסתכם בטווח של 91-96 מיליון דולר. מניית מרקורי זינקה כאמור ביום המסחר האחרון וננעלה במחיר של 36.7 דולר. הזינוק במניה, שנרשם לאור התוצאות הטובות שפירסמה החברה, קטע את הירידות החדות שאיפיינו אותה בתקופה האחרונה.

גילת נהנית ממומנטום חיובי בעקבות חוזה חדש

מניית גילת נהנית היום ממומנטום חיובי ומוסיפה 6.8% למחיר של 2.2 דולרים. היום הודיעה החברה כי נבחרה לספק לחברת טלסט הקנדית לווייני VSAT, שיאפשרו גישה מהירה לאינטרנט בקנדה ובארה"ב.

מניית אטיוניטי מזנקת בשעה זו ב-19% למחיר של 1.2 דולרים. היום פירסמה החברה את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2001 מהם עולה כי ההכנסות לרבעון הסתכמו ב-2.1 מיליון דולר - בהתאם לאזהרה שפירסמה החברה בתחילת החודש. הכנסות אלו מייצגות צניחה של 33% לעומת אלו של הרבעון המקביל. ההפסד הנקי לרבעון הסתכם ב-8.7 מיליון דולר או 61 סנט למניה. ברבעון המקביל הסתכם ההפסד הנקי ב-13 מיליון דולר או 1.3 דולרים למניה.

עוד בולטות מניית ביוטכנולוגיה כללית , המוסיפה 7.2% למחיר של 5.5 דולרים. מניית ספיאנס עולה בכ-9% למחיר של 1.2 דולרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully