וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הערכות: נורטל תודיע היום על פיטורי אלפי עובדים נוספים

עפרה שלו

18.4.2002 / 12:23

אנליסטים מעריכים כי לנוכח הפסדיה תיאלץ יצרנית ציוד התקשורת הקנדית להרחיב את היקף הפיטורים על מנת לחזור לרווחיות

אנליסטים מעריכים כי נורטל תודיע על הרחבת היקף הפיטורים לאחר שתפרסם את תוצאותיה הכספיות היום לאחר סגירת המסחר. לטענתם, הצניחה בהכנסות לא מותירה ברירה ליצרנית ציוד התקשורת הנאבקת לשוב לרווחיות.

ב-9 באפריל הורידה החברה הקנדית את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון על רקע צמצום תקציבי השקעות ההון של לקוחותיה. נורטל אמרה אז כי היא צופה לרשום הכנסות של 2.9 מיליארד דולר, לעומת תחזיות קודמות של 3 מיליארד דולר, כלומר, ירידה של 16% ולא של 10% ביחס לרבעון המקביל. בשורת הרווח צופה נורטל לרשום הפסד של 14 סנט למניה, בהתאם לתחזיות.

בתחילת החודש שעבר ספגה נורטל מהלומה קשה, לאחר שסוכנות דירוג האשראי מודי'ס הורידה את דירוג האשראי שלה ל"זבל". הורדת הדירוג נעשתה בשל הירידה בביקוש לציוד טלקום אותו מייצרת נורטל, ונראה ששימשה כטרום-אזהרה.

הורדת הדירוג של מוד'יס משפיעה על אג"ח בשווי 5 מיליארד דולר, ומייקרת, כמובן, את הוצאות המימון של החברה. נורטל מסרה גם כי הודיעה לבנקים שלה כי תנצל את קו האשראי בשווי 1.75 מיליארד דולר, ותממש אופציה להלוואה בת שנה שתעניק לה נזילות הדרושה לה לשנה נוספת.

אלכס הנדרסון, אנליסט בסלומון סמית ברני, מעריך כי בהתאם למידת הפסדיה, תידרש נורטל לפטר 10,000 עובדים נוספים על מנת להגיע לאיזון. בעבר אמרה נורטל כי תחזור לרווחיות ברבעון הרביעי של 2002.

גודלה של נורטל, במונחי עובדים, התכווץ למעשה במחצית. נורטל פיטרה כבר 47 אלף עובדים והיא מעסיקה כיום 48 אלף עובדים בלבד. בשוק מסתובבות שמועות לפיהן יצרנית ציוד תקשורת נוספת - לוסנט - תרחיב את היקף הפיטורים שלה ב-10%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully