וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עבר לירידות של חצי אחוז

שירלי יום טוב

18.4.2002 / 17:22

אורכית מוסיפה כ-4% לאחר שעמדה בתחזיות לרבעון


גם היום מושפעת זירת המסחר בוול סטריט מהדו"חות הרבים שמפרסמות החברות. בין השמות הגדולים שיפרסמו היום ניתן לציין את מיקרוסופט , סאן מיקרוסיסטמס ונורטל . נראה כי השפעתם החיובית של הדו"חות הטובים שפירסמה IBM אמש פגה היום, כאשר הודעות לא משמחות הגיעו מכיוונה של חברת נוקיה, שהזהירה לגבי תוצאותיה לשנת 2002 כולה. מבול הדו"חות המגיעים אל המשקיעים גורם היום למסחר תנודתי במדדים המובילים, אולם כעת נראה כי אלו תופסים כיוון ברור - מטה. מדד הנאסד"ק יורד ב-0.4% לאחר שהחל את יום המסחר בירידה והספיק כבר לעלות, ומדד הדאו ג'ונס יורד ב-0.5%.

יצרנית הטלפונים הסלולריים הפינית נוקיה הזהירה היום כי מכירותיה בשנת 2002 יהיו נמוכות מהצפוי. החברה הצליחה לעקוף את התחזיות לרבעון הראשון של השנה ואף עלתה על תחזית הרווח התפעולי. אולם, מנגד לא עמדה החברה בתחזית ההכנסות לרבעון והורידה את תחזיותיה למכירות העולמיות של שוק הסלולר ואת תחזית המכירות שלה עצמה בשיעור חד.

נראה כי הודעתה של נוקיה מטילה צל על דו"חותיה של הענקית IBM שפורסמו אמש לאחר תום המסחר. ענקית המחשבים רשמה רווח של 1.2 מיליארד דולר ברבעון הראשון - בהתאם לתחזיותיה המונמכות. ברבעון המקביל דיווחה החברה על רווח של 1.75 מיליארד דולר. יצוין כי זוהי הירידה החדה ביותר ברווח שרשמה IBM מאז תחילת שנות ה-90. החברה אמרה אתמול כי היא אופטימית לגבי הסיכויים לשיפור התנאים העסקיים מאוחר יותר השנה.

עוד מכיוונן של חברות הענק: אנליסטים העריכו היום כי ענקית ציוד האינטרנט נורטל, שתפרסם היום לאחר סגירת המסחר, תודיע במקביל על הרחבת היקף הפיטורים בחברה. לטענתם, הצניחה בהכנסות לא מותירה ברירה ליצרנית ציוד התקשורת הנאבקת לשוב לרווחיות. לקראת פרסום תוצאות הרבעון הראשון העריכה החברה כי תרשום הכנסות של 2.9 מיליארד דולר - ירידה של 16% ביחס לרבעון המקביל.

מזירת המקרו הגיעו היום הנתונים השבועיים בנוגע למספר דורשי העבודה בארה"ב. מספרם עלה ל-445 אלף, לעומת ציפיות האנליסטים לירידה במספר דורשי העבודה בשבוע שעבר לרמה של 415 אלף. נתוני השבוע הקודם הצביעו על כ-438 אלף דורשי עבודה.

אורכית עולה בעקבות הדו"חות


בקרב המניות הישראליות הכבדות ניכרת מגמה מעורבת. מניית אמדוקס יורדת ב-2.5% למחיר של 23.4 דולר. מניית קומברס מאבדת כ-2% למחיר של 12.8 דולר.

בין החברות הישראליות דיווחה היום אורכית על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה. בקווב תפרסם היום לאחר הסגירה.

מניית אורכית פתחה את יום המסחר בעליות נאות ומוסיפה כעת 4% למחיר של 3.9 דולרים. אורכית מקיימת את ההבטחה מהרבעון הקודם, אז העריכה כי הכנסותיה יירדו משמעותית בשנת 2002, לנוכח ירידה הדרגתית ומתמשכת במכירות מוצרי ה-DSL והיעדר הכנסות ממשיות מהחברה הבת קוריג'נט. ברבעון הראשון של השנה מדווחת אורכית על הכנסות של 19.9 מיליון דולר, טוב יותר מהתחזיות של בית ההשקעות פייפר ג'פרי להכנסות של 19 מיליון דולר.

מדובר בירידה של כ-46% בהכנסות החברה לעומת הרבעון המקביל בו דיווחה על הכנסות של 36.9 מיליון דולר, ובירידה של כ-36% לעומת הרבעון הרביעי של 2001 בו דיווחה על הכנסות של 31 מיליון דולר. בשורה התחתונה הצליחה החברה לדווח על הפסד נקי נמוך מהתחזיות של 1.3 מיליון דולר או 5 סנט למניה, לעומת תחזיות ל-10 סנט. ברבעון הקודם הצליחה החברה להישאר מעל נקודת האיזון בשורת הרווח כאשר דיווחה על רווח נקי של 1.2 מיליון דולר.

מניית בקווב נסחרת בשעה זו ללא שינוי. חברת בקווב, שתדווח כאמור אחרי המסחר, פירסמה בסוף מארס אזהרת רווח לפיה היא צפויה לדווח על הכנסות של 2-2.4 מיליון דולר ברבעון הראשון - צניחה של 45% ביחס להכנסות הרבעון הרביעי של 2001. ההפסד הנקי פרופורמה עליו צפויה לדווח החברה מסתכם ב-11-14 סנט למניה. הנמכת התחזיות בחודש שעבר היתה השנייה במספר. הראשונה היתה בעת פרסום תוצאות הרבעון הרביעי של 2001, אז קיוותה החברה לרשום הכנסות הנמוכות ב-10%-15% בלבד ביחס לאלו של הרבעון הרביעי. מאז תחילת השנה איבדה מניית בקווב כ-52% מערכה, והיא נסחרת כיום במחיר של 79 סנט בלבד, המשקף לחברה שווי שוק של כ-31 מיליון דולר.

אן.די.אס מתקנת


מניית אן.די.אס מתקנת היום ומוסיפה כ-6% למחיר של 8.9 דולרים. אמש נעלה המניה את יום המסחר בצניחה של 27% למחיר שפל כל הזמנים - 8.4 דולרים. היום יתקיים השימוע בנוגע לבקשתה של חברת הכבלים קאנאל פלוס לזרז את הליכי התביעה נגד אן.די.אס. קאנאל מאשימה את אן.די.אס בפיצוח הקודים לכרטיסים החכמים בהם עושה שימוש קאנאל בשידורי הכבלים שלה. כמו כן, טוענת קאנאל כי אן.די.אס הפיצה את הקודים באינטרנט והסבה לה נזק רב.

עוד בולטת היום מניית גילת שמוסיפה 4.5% למחיר של 2.3 דולרים. מניית רדוויו מאבדת כעת 10% למחיר של 25 סנט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully