וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורכית עמדה בתחזיות לרבעון הראשון: ירידה של 36% בהכנסות

נטע יעקבי

18.4.2002 / 16:00

בשורה התחתונה דיווחה החברה על הפסד נקי של 1.3 מיליון דולר, או 5 סנט למניה

אורכית מקיימת את ההבטחה מהרבעון הקודם, בו העריכה כי הכנסותיה יירדו משמעותית בשנת 2002, לאור ירידה הדרגתית ומתמשכת במכירות מוצרי ה-DSL ועדיין ללא הכנסות ממשיות מהחברה הבת קוריג'נט. ברבעון הראשון של השנה רשמה אורכית הכנסות של 19.9 מיליון דולר, טוב יותר מהתחזיות להכנסות של 19 מיליון דולר שצפה לה בית ההשקעות פיפר ג'פרי. בשורה התחתונה הצליחה החברה לדווח על הפסד נקי נמוך מהתחזיות, וזה הסתכם ב-1.3 מיליון דולר או 5 סנט למניה, לעומת תחזיות ל-10 סנט.

מדובר בירידה של כ-46% בהכנסות החברה לעומת הרבעון המקביל בו דיווחה על הכנסות של 36.9 מיליון דולר ועל ירידה של כ-36% לעומת הרבעון הרביעי בו דיווחה על הכנסות של 31 מיליון דולר. ברבעון הקודם הצליחה החברה להישאר מעל לנקודת האיזון בשורת הרווח כאשר דיווחה על רווח נקי של 1.2 מיליון דולר.

אורכית סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם כ-87 מיליון דולר במזומנים ושווי מזומנים. במהלך הרבעון גדל סעיף ההשקעות לטווח ארוך של החברה בכ-80 מיליון דולר והוא עומד כיום על 91.3 מיליון דולר. לחברה התחייבויות שונות בגובה של כ-86 מיליון דולר.

בסיכום הרבעון אמר איציק תמיר, נשיא ומנכ"ל החברה, כי "באווירה המאתגרת הנוכחית בשוק הטלקום, ספקיות תקשורת מחפשות מוצרים שיאפשרו להן לחסוך בהוצאות על השירותים הקיימים". תמיר הוסיף כי מוצריה של קוריג'נט, המותקנים ברשתות מסוג SONET ואת'רנט עונים על צרכים אלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully