וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל 10: "ראבל סרטים הסתירה עובדות מביהמ"ש"

רוני קורן-דינר

21.4.2002 / 10:18

הזכיינית טוענת שראבל, מפיקת התוכנית "יוצאים עם נטלי עטיה", תבעה סכום הגבוה פי 10 מהמגיע לה

ישראל 10, זכיינית ערוץ 10, הגישה לביהמ"ש המחוזי בקשה להסרה או להמרה של העיקול הזמני על 2.6 מיליון שקל מהכנסותיה, נגד חברת ראבל סרטים. זאת לאחר שראבל, שהפיקה את תוכנית התרבות של נטלי עטיה, הצליחה להניח את ידה על 2.2 מיליון שקל המגיעים לערוץ 10 מתוך תשלומים שטרם הועברו לו ממשרדי הפרסום מק'אן קשר בראל (1.5 מיליון שקל) וראובני פרידן (700 אלף שקל) - באמצעות צו עיקול זמני שאושר לה במעמד צד אחד לפני כשלושה שבועות.

ישראל 10, באמצעות בא כוחה, עו"ד צבי נצר, טוענת כי בבקשה שהגישה ראבל הוסתרו עובדות חיוניות, שאם היו נחשפות לא היתה זוכה בצו עיקול במעמד צד אחד. עוד טוענת ישראל 10, כי לא זו בלבד שהיא אינה חייבת לראבל את הסכום שנתבע, אלא שראבל גרמה לה נזקים כבדים בכך שהגישה נגדה "תביעה ללא בסיס משפטי או עובדתי", והפעילה עליה לחץ באמצעות פרסומים באמצעי התקשורת.

בתביעה שהוגשה לפני כחודש באמצעות עו"ד רם דקל, המייצג את ראבל סרטים, נטען כי הערוץ התחייב להזמין מראבל 13 פרקים בסדרה "יוצאים עם נטלי עטיה" לאחר פיילוט שהפיקה עבורו בטרם הגשת המכרז לערוץ, ונתן לה אופציה להפקת 13 פרקים נוספים. ואולם, לפני כחודשיים הודיעה מנכ"לית הערוץ, יוהנה פרנר, על הורדת שורה של תוכניות מקור מהמסך, ביניהן תוכנית התרבות. מפיקי התוכניות קיבלו הודעה לפיה יחול עיכוב בתשלומים המגיעים להם, בשל הקשיים הכספיים אליהם נקלע הערוץ.

מכתב הבקשה עולה כי ישראל 10 טוענת שהעובדות שהוסתרו מביהמ"ש נוגעות לסכום המגיע לראבל סרטים: 51 אלף דולר (כ-240 אלף שקל), ולא 2.6 מיליון שקל - סכום הגבוה פי עשרה ויותר. זאת, כיוון שההסכם המקורי בין הצדדים קובע שאין כל התחייבות מצידה של ישראל 10 לשדר את כל פרקי הסדרה ברצף, ויש לה הזכות לשדר את הסדרה בכל עת שתבחר. הסכום, בגובה 51 אלף דולר, חושב על פי שתי חשבוניות שעמדו לפירעון לזכותה של ראבל ביום העיקול.

בנוסף, מעלה ישראל 10 טענה לפיה ראבל הטעתה את ביהמ"ש בנוגע ליכולתה הכלכלית של הזכיינית, בכך שכתבה בבקשת העיקול כי ישראל 10 לא תוכל לקיים פסק דין עתידי. לדברי הזכיינית, טענה זו "קורסת מאליה" לאור העובדה שמשני משרדי פרסום בלבד מגיעה לה הכנסה בסך 2.2 מיליון שקל - כמעט מלוא סכום התביעה.

לאור טענותיה, מבקשת ישראל 10 לבטל את צו העיקול הזמני, או לחלופין להמיר אותו בכספי הערבויות המוחזקות על ידי הרשות השנייה. כמו כן, מבקשת ישראל 10 לחייב את ראבל בהוצאות ההליך ובשכר טרחת עורכי דין (בש"א 6045/02).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully