וואלה!
וואלה!
וואלה!

הדולר נסחר ביציבות סביב 4.77 שקלים במסגרת האופציות הדולריות

ליאור כגן

21.4.2002 / 15:45

סוחר באופציות דולר: יש מוכרים גדולים בשוק, ולעומת זאת הקונים אינם רבים


במסחר בדולר במסגרת האופציות נמשכת מגמת הרגיעה. הדולר נסחר מאז שעות הבוקר סביב רמה של 4.77 שקלים - כ-0.35% פחות מהשער היציג שנקבע ביום שישי על 4.7860 שקלים.

נפח המסחר מסתכם בכ-56,500 אופציות. סטיית התקן בסדרת האופציות של חודש מאי עומדת על כ-9%. סוחר באופציות הדולריות מציין כי "יש מוכרים גדולים בשוק, ולעומת זאת הקונים אינם רבים".

למרות מגמת הייסוף בשער השקל, כלכלני בנק אגוד מעריכים כי הדולר עשוי לטפס לרמה של 5 שקלים בתקופה הקרובה (לפי ניתוח טכני). כגורמים לפיחות הם מציינים את אפשרות של מיסוי האפיק השיקלי והבורסה, המצב הביטחוני, שעלול להביא להורדת דרוג האשראי של המדינה, הגירעון התקציבי של הממשלה, והקמת מועצת נגידים.

בבנק אגוד מציינים כי הגורם העיקרי שיכול להביא להתמתנות הדולר הוא אפשרות עליית הריבית מצד בנק ישראל הנחוש לשמור על יציבות המחירים בארץ, והאפשרות לרגיעה בטחונית יחסית בטווח הקצר.

בגיפט, מקבוצת אילנות בטוחה מעריכים כי ניסיון נוסף לשבור רמות של 4.8220 שקלים יזרז את פיחות השקל באופן דרסטי, כאשר מטרת השוק היא עדיין 4.9750 שקלים. הם מציינים כי עקב פקיעת האופציות צפוי שער הדולר לרדת לרמות של 4.76 שקלים - רמה אטרקטיווית להצטיידות במטבע האמריקאי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully