וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גמול סהר: מכתשים אגן תמשיך לצמוח בשנים הקרובות

אילן מוסנאים

21.4.2002 / 11:14

גלית זידמן מותירה למניית החברה המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 11.3 שקל - גבוה בכ-36% ממחירה בבורסה

מכתשים אגן תמשיך לצמוח בשנים הקרובות בזכות רכישת מוצרים חדשים בעלי רווחיות גבוהה - הן כתוצאה מ"פליטת מוצרים" לשוק מהפעילות האגרוכימית הממוזגת של חברת באייר, והן כתוצאה מהיווצרותן של הזדמנויות נוספות עקב המשך תהליכי הקונסולידציה בשוק האגרוכימיה העולמי. כך מעריכה האנליסטית גלית זידמן מגמול סהר, שמותירה המלצת "קנייה" למניית מכתשים אגן. זידמן מותירה למכתשים גם מחיר יעד של 11.3 שקל - גבוה בכ-36% מהמחיר בו נסחרת מכתשים אגן הבוקר בבורסה.

בגמול סהר מציינים כי תוצאותיה של מכתשים אגן ברבעון הרביעי של 2001, בו מחקה 22 מיליון דולר עקב פיחות הפזו והמשבר בארגנטינה, היו מעט מתחת לציפיות, אך ללא "הפתעות לא צפויות שעשויות להצביע על מגמה חדשה כלשהי, שלילית או חיובית".

חוסר היציבות במדינות דרום אמריקה הביא לירידה של כ-15% במכירות החברה לאזור זה ברבעון הרביעי, הן כתוצאה מהשחיקה בשערי המטבעות בארגנטינה וברזיל והן כתוצאה מצמצום יזום של מכתשים במכירות לאזור. בסיכום 2001 כולה נרשמה עלייה מזערית של כ-0.5% במכירות מכתשים לדרום אמריקה.

בגמול סהר חוזים כי המגמה תימשך גם השנה וכי המכירות לאזור דרום אמריקה יירדו ב-2002 בשיעור של כ-5% לרמה של 310 מיליון דולר, לעומת 324 מיליון דולר ב-2001. המכירות הכוללות של החברה צפויות להערכת זידמן להסתכם ב-2002 בכ-915 מיליון דולר והרווח בכ-66 מיליון דולר - גבוה בכ-10% מהרווח של החברה בניכוי הפחתות חד פעמיות ב-2001.

בגמול סהר סבורים כי הממונה על ההגבלים בשוק האירופי יאלץ את באייר, בעקבות רכישת החטיבה האגרוכימית של אוונטיס, למכור מוצרים לשחקנים אחרים בשוק, בעיקר בתחום קוטלי החרקים. באייר כבר הודיעה כי היא נערכת למכירה של מוצרים שהיקף המכירות השנתי שלהם הינו יותר מ-150 מיליון דולר.

זידמן מציינת כי מכתשים אגן, שבתקופה האחרונה דיווחה על רכישה של קוטל עשבים לחמניות מסינג'נטה, נערכת למכירה של באייר, וסבורה כי יעלה בידי החברה לרכוש חלק מהמוצרים. זידמן מציינת כי שולי הרווח הגולמי של המוצר שמכתשים אגן רכשה מסינג'נטה, שמכירותיו השנתיות נאמדות בכ-13 מיליון דולר, הינם 60%. להערכת זידמן, תוספת הערך שנובעת למכתשים אגן מהרכישה נעה בין 30 ל-40 מיליון דולר, ובנוסף למוצר גם ערך אסטרטגי, שכן 80% מהמכירות שלו מיועדים לאזור מערב אירופה (בעיקר צרפת), בו החברה מעוניינת להתרחב (על חשבון הפעילות בדרום אמריקה).

זידמן מתייחסת גם למכירות לאזור צפון אמריקה, שם נרשמה ב-2001 שחיקה של כ-20% ל-100 מיליון דולר, עקב המעבר לשיווק ישיר באופן עצמאי. בגמול סהר מעריכים כי אם הכל ילך כמתוכנן תוכל מכתשים אגן "לקצור את יבולה" ולחוות צמיחה מחודשת בצפון אמריקה בשנים הקרובות, כאשר כבר ב-2002 היא תשוב לרמת מכירות של 120 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully