וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת הכבלים דחתה הצעה להוזלת החבילה הבסיסית

הארץ

22.4.2002 / 7:39

ייתכן שעופר נמרודי יידרש למכור מניותיו בהכשרת היישוב כדי לאפשר מתן רישיון תקשורת למתב



מאת הדר חורש



מועצת הכבלים דחתה בישיבתה ביום חמישי את דרישת משרד האוצר לאפשר למועצה לצמצם את החבילה הבסיסית למנויים, ולהפחית את מחירה. על פי ההצעה שהעלה הנציג, אמיר לוי, תוכל מועצת הכבלים לכפות על חברות הכבלים לצמצם את מספר הערוצים המוצעים למנוי במסגרת החבילה הבסיסית - ולהוריד את מחירה.



לוי אמר כי הכבלים מציעים כיום למנוי סל ערוצים בסיסי במחיר אחיד של 155 שקל, תוך שהם מאלצים אותו לשלם תמורת ערוצים שבחלקם אין לו עניין. צמצום חבילת הבסיס והורדת מחירה יאפשרו למנוי לקבל שירות טוב יותר. עם זאת, המועצה דחתה את הצעתו של לוי. לאחר הדיון אמרה יו"ר המועצה, דורית ענבר, כי כללי חלוקת הערוצים נקבעו בהחלטות קודמות שקיבלה המועצה ולא היה מקום לקיים בהן דיון מחודש.



בדיון נדחתה גם דרישת נציגת משרד המשפטים, נגה רובינשטיין, ליצור הפרדה בין מועצת המנהלים של חברת השידורים של הכבלים לחברת התשתית. רובינשטיין טענה כי ללא הפרדה מבנית בין שני הגופים המנהלים לא יהיה תוקף לדרישת החוק לקיים שתי חברות נפרדות. חברת התשתית אמורה לספק לחברת השידורים שירותי הולכה.



על פי דרישת הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, ייאלצו חברות הכבלים למכור לפחות 20% מחברת השידורים לגוף שאינו נמנה עם בעלי השליטה הנוכחיים בכבלים, במטרה ליצור ניגודי עניינים ויחסי זרות בין שתי החברות. ענבר אמרה כי המועצה החליטה שלא לדרוש הפרדה מבנית בניהול שתי החברות כדי שלא להתערב יתר על המידה בניהולן.



היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, יקיים הבוקר דיון על פרשת הרישיונות לחברות הכבלים. ייתכן שבמסגרת הדיון יידרש עופר נמרודי, בעל 6.6% ממניות חברת הכשרת היישוב , השולטת במעריב אחזקות שמחזיקה ב-15% ממניות מתב , למכור את מניותיו בהכשרת היישוב, כמו גם את מניותיו במעריב אחזקות עצמה (1%).



נגה רובינשטיין אמרה בישיבת המועצה האחרונה כי על המועצה לבחון את מתן הרישיון למתב ותבל, נוכח הרשעות של נמרודי ודסק"ש - בעלת השליטה בתבל - בעבירות פליליות.



במועצת הכבלים עדיין לא הושלמה חוות הדעת המשפטית בנדון. פרקליטיה של מתב הודיעו למועצת הכבלים כי אין מקום לעכב את הרישיון לחברה בגלל הרשעותיו של נמרודי. במכתב ששיגר משרד עורכי הדין אביטל-דרומי בשמה של מתב, נכתב כי אין לראות בעופר נמרודי ואביו, יעקב נמרודי, "כמחזיקים במשותף במניות הכשרת היישוב ומעריב, ואין לראות בהם כשותפים לשליטה".



נמרודי משמש גם עוזר ליו"ר דירקטוריון מעריב אחזקות - אביו יעקב נמרודי. במכתב שנשלח מטעמה של מתב נכתב עוד כי לא ידוע לחברה על קיומו של הסכם הצבעה כלשהו בין עופר נמרודי לאביו, ולכן אין לראות בהם שותפים לשליטה בחברה.



מקורות משפטיים אמרו אתמול כי גם בהיעדר הסכמי שליטה בין האב לבנו, קשה יהיה לטעון כי השניים אינם משתפים פעולה בפועל בשליטה בחברה. לפיכך נראה כי נמרודי יידרש למכור את החזקותיו בהכשרת היישוב ובמעריב אחזקות.



במועצת הכבלים נוטים שלא לדרוש מנמרודי למכור אחזקותיו, שכן הוא אינו נחשב בעל עניין - ובוודאי שאינו בעל שליטה במתב. במועצה אמרו כי במכרזים שהתקיימו לחברות תקשורת נכתב במפורש כי הרשעתו של אדם בפליליים לא תמנע מקרוב משפחתו ניהול או שליטה בחברת תקשורת שזכתה במכרז.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully