וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: אלקטרה צריכה תציג תוצאות פושרות ברבעון הראשון

אלי דניאל

22.4.2002 / 10:13

ההכנסות הרבעוניות יקטנו לכ-430 מיליון שקל

האנליסט בני שרביט מבנק הפועלים מפרסם היום את תחזית הבנק לתוצאותיה הרבעוניות של חברת אלקטרה צריכה ברבעון הראשון של שנת 2002, תוצאות אשר יפורסמו בשבועות הקרובים. במקביל, שרביט מותיר למניית החברה המלצת "קנייה" אך חותך את מחיר היעד מ-52 שקל ל-43 שקל, כ-25% מעל מחיר המניה בשוק.

שרביט צופה כי החברה תציג תוצאות פושרות ברבעון הראשון של השנה, בשל השפעת העונתיות. וזאת, בשל מזג האוויר הנוח ששרר באירופה ובארץ, כמו גם לנוכח המשך היחלשות היורו לעומת הדולר והעובדה כי התחזקות הדולר אל מול השקל לא באה לידי ביטוי מלא במחירי המכירה, על רקע התחרותיות החריפה בתחום המזגנים ומוצרי החשמל בארץ.

בנוסף, החברה הבת בארגנטינה תמשיך להשפיע על אלקטרה לשלילה, שכן בשער הפזו הארגנטינאי נרשם פיחות חד אל מול הדולר גם ברבעון זה, והחברה אף התריעה כי כתוצאה מהפיחות היא תרשום הוצאה בהיקף של כ-1.2 מיליון דולר.

מנגד, שרביט מציין כי ברבעון הראשון ניתן יהיה להבחין בפירות תוכנית ההתייעלות המקיפה של החברה, במסגרתה פוטרו מאות עובדים ובוצע קיצוץ בשכר הנותרים. שרביט מוסיף כי החברה עברה לעשות שימוש במערכת רכש מקוון (המוזילה עלויות במיליוני שקלים לשנה), צעד שישפיע לטובה, כאשר פעילותם של שני המפעלים בסין, האחד לייצור מזגנים והשני לייצור רכיבים, צפויה לגבור השנה.

להערכת שרביט, אלקטרה צריכה תציג ברבעון הראשון הכנסות בהיקף של כ-430 מיליון שקל, כ-4% פחות מההכנסות ברבעון המקביל, כאשר השורה התחתונה עתידה להראות על רווח של כ-5.8 מיליון שקל, כ-30% פחות מהרווח אותו השיגה החברה ברבעון המקביל.

בהתייחסו לעסקה במסגרתה רכשה החברה האם של אלקטרה צריכה, אלקו החזקות, את ברנדט, מציין שרביט כי לצעד זה תהיה השפעה חיובית על החברה, בכמה היבטים: האפשרות לביצוע רכש משותף במחירים זולים יותר, שימוש בצינורות השיווק של ברנדט ובמותגיה כמו גם ייצור רכיבים עבורה. כמו כן, שרביט מציין כי קיימת האפשרות שברנדט והחברה ימזגו חלק מ-9 המפעלים שלהם בצרפת.

באשר לרכישת השקם, הרי ששרביט צופה כי רכישה זו תתבצע בקרוב ובכך תאפשר לחברה להגדיל את מחזור הפעילות שלה במאות מיליוני שקלים בשנה, כאשר נכס נוסף שתתרום הרכישה הינו הפסד המס הצבור של השקם הנאמד בכ-200-300 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully