וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רדוויז'ן עומדת בתחזיות: ההכנסות צמחו ב-8.4% מהרבעון הקודם

גתית פנקס

22.4.2002 / 11:00

החברה הפסידה תפעולית כ-480 אלף דולר ברבעון הראשון; תזרים חיובי מפעילות של 1.1 מיליון דולר

התוצאות הכספיות ששיגרה לפני שעה קלה לוול סטריט חברת רדוויז'ן הישראלית מעידות על כך שהיא הצליחה לעמוד בתחזיות, וכי ההספדים על גסיסת שוק ה-VoIP והווידיאו על גבי IP היו אולי מוקדמים. "אנחנו ממשיכים להיות אופטימיים להמשך השנה", אומר דיוויד זליגמן, סמנכ"ל הכספים של החברה. "הצלחנו לעמוד בתחזיות, לשמור על מרווח גולמי גבוה, ואף להמשיך ולייצר מזומנים", הוא מונה את נקודות החוזק.

ואל המספרים: רדוויז'ן דיווחה היום על הכנסות של 11.6 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2002, גבוהות ב-100 אלף דולר מהתחזית המוקדמת שסיפקה, ועלייה של 8.4% מהרבעון הרביעי של 2001. בהשוואה לרבעון המקביל, הרי שהכנסותיה של החברה נפלו ב-22%.

סיסקו היתה הלקוחה היחידה של החברה שתרמה לה למעלה מ-10% מהמכירות. "אנחנו מתחילים לראות שתי מגמות חיוביות ביותר בתחום הווידיאו", אומר זליגמן. "האחת היא העובדה שארגונים גדולים נכנסים לעסקות גדולות - גם של חצי מיליון דולר ומיליון דולר - ומדובר ביישום אמיתי וכולל. הנקודה השנייה היא שספקי שירותים אף הם נכנסים לתחום, וכך ברבעון הראשון של השנה היה לנו לקוח - ספק שירותי פס רחב - שחתם עימנו על חוזה של מיליון דולר וגם שילם. דבר כזה הוא לא בהכרח שכיח", הוא אומר.

גדי תמרי, מנכ"ל רדוויז'ן, אמר היום בהודעת החברה כי "חוזים מסוג זה של מספר מיליוני דולרים הם אופייניים להזדמנויות שעומדות בפני החברה כיום", והוא מצפה כי רדוויז'ן תסגור 3-4 חוזים מסוג זה עד לסוף השנה.

"ראינו את השפל ב-TBU"


החברה, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 130 מיליון דולר, מוכרת מוצרים המאפשרים העברת קול, וידיאו ונתונים על גבי רשתות IP באמצעות 2 חטיבות; האחת, חטיבת הטכנולוגיה שמוכרת כלי תוכנה שעל גביהם ניתן לפתח ולבנות תשתיות (TBU); והשנייה, חטיבת המוצרים, המוכרת את המוצרים שעליהם התשתיות נבנות (NBU).

הכנסות החברה מחטיבת ה-NBU היוו 72% מהכנסות הרבעון הראשון. במסגרת חטיבה זו מתמחה רדוויז'ן בציוד רשת לשיחות ועידה של קול ווידיאו על גבי IP, ולא בציוד קצה (כמו מצלמות, למשל), אותו מוכרות חברות אחרות כמו פוליקום וסוני. הכנסות החברה מחטיבת ה-TBU (טכנולוגיה) היוו את 28% הנותרים. "אנחנו מרוצים מכך שההכנסות מחטיבת ה-TBU נותרו יציבות", אומר זליגמן. "ברבעון הקודם היינו סבורים שהגענו לתחתית לאחר ירידה של כ-20% מהרבעון השלישי. יש משפט ידוע: 'אם אתה חושב שלא יכול להיות יותר גרוע, חכה קצת', אבל אני שמח לראות שזה לא המצב כאן", הוא אומר.

גם ככל שיורדים למטה בדו"ח הרווח וההפסד של החברה המצב נותר "נקי". שולי הרווח הגולמי של רדוויז'ן היו ברבעון הראשון 77.9%, וגם הוצאותיה התפעוליות של החברה היו בהתאם לתחזיות - 9.5 מיליון דולר.

למרות שהחברה מפסידה תפעולית, היא הצליחה לרשום תזרים מזומנים חיובי מפעילות, שהסתכם ב-1.1 מיליון דולר. ההפסד התפעולי שלה היה 480 אלף דולר ברבעון הראשון, לעומת הפסד תפעולי של 642 אלף דולר ברבעון הקודם ורווח של 404 אלף דולר ברבעון המקביל.

רדוויז'ן השקיעה ברבעון 1.8 מיליון דולר ברכישת 1.5% ממניותיה
ברבעון זה, כמו בקודמים, בזכות הכנסות המימון של רדוויז'ן - 752 מיליון דולר - הצליחה החברה לדווח על רווח נקי של 272 אלף דולר או סנט אחד למניה - בהתאם להערכות המוקדמות ובדומה לרבעון הקודם. ברבעון המקביל, הראשון של 2001, החברה הציגה רווח של לא פחות מ-1.8 מיליון דולר. החברה מעסיקה כיום 240 עובדים בעולם - ללא שינוי מתחילת הרבעון.

"יותר ויותר אנשים בארגונים רואים את היתרון של ה-IP, ואנחנו עדים למגמה במסגרתה כמעט כל חברה שעוברת לבניין חדש מחליפה את פתרונות הטלפוניה שלה בכאלה מבוססי IP. בעתיד הרחוק יותר יהיו חברות שיחליפו לחלוטין את התשתית שלהן גם במתקנים הקיימים. יחד עם זאת, הפריצה הגדולה לא תתרחש לפני 2003", סבור זליגמן. תמרי: "אנחנו מתחילים לראות עדות לכך שהשוק לווידיאו קונפרנסינג עובר משלב של ניסויים לשלב מוקדם של אימוץ".

נקודה חזקה של רדוויז'ן היא עתודות המזומן שלה שמסתכמות היום ב-84.8 מיליון דולר (86% מהמאזן), וזאת לעומת 85.8 מיליון דולר בתום הרבעון הרביעי של 2001. החברה לא שרפה את המזומנים הללו (כמיליון דולר שירדו מהקופה), אלא ניתבה אותם להשלמת תוכנית הרכישה העצמית של מניותיה (Buy Back). ברבעון הרביעי השקיעה החברה 1.8 מיליון דולר ברכישת 280.7 אלף מניות המהוות 1.5% מהון מניותיה במחיר ממוצע של 6.6 דולרים למניה. ככלל, החברה רכשה כ-1.9 מיליון מניות שהיוו 10% מהון מניותיה במחיר ממוצע של 6.3 דולרים למניה (עלות של 11.8 מיליון דולר).

רדוויז'ן תמשיך כנראה להפסיד תפעולית השנה


מחיר זה גבוה ממחיר המניה היום - 5.7 דולרים - קרוב מאוד לשפל כל הזמנים של החברה שנרשם ברבעון השלישי של 2001. "אני אף פעם לא מנסה להסביר מדוע המניה עולה, כדי שלא אצטרך גם להסביר מדוע היא יורדת, כמו עכשיו", אומר זליגמן.

בשיחת הוועידה שלה טרם פתיחת המסחר תספק רדוויז'ן הדרכה להמשך השנה ולרבעון השני של 2002. יצוין כי בסוף הרבעון הרביעי של 2001 רדוויז'ן אמרה כי היא מצפה להכנסות של 51 מיליון דולר השנה ולרווח של 7 סנט למניה (כ-1.4 מיליון דולר), שילווה בהכנסות מימון של 2.7 מיליון דולר. ובמלים אחרות, רדוויז'ן תמשיך, ככל הנראה, להפסיד תפעולית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully