וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם דור כימיקלים מבקשת לגייס הון - הגישה לבורסה טיוטת תשקיף

אלי דניאל

22.4.2002 / 11:41

נבחנת האפשרות להציע את מניות דור אינטרנשיונל לבעלי מניות דור כימיקלים


חברת דור כימיקלים , הנמצאת בשליטת משפחת דנקנר, הגישה היום לבורסה בתל אביב טיוטת תשקיף הנפקה. לדברי החברה, היא בוחנת את האפשרות להציע לבעלי מניותיה את כל מניות החברה הבת דור פילם אינטרנשיונל, כאשר במקביל נבדקת גם האפשרות להציע לציבור את מניותיה של דור פילם.

מבחינה מעשית הנפקתה של דור אינטרנשיונל - המהווה את חטיבת הפילם של דור כימיקלים - כמוה כהנפקת חברת Moplefan האיטלקית, המהווה את הנכס העיקרי של דור אינטרנשיונל. במהלך דצמבר 2001 רכשה דור אינטרנשיונל 80% ממניותיה של Moplefan מידי Basell Italia בתמורה ל-8 מיליון דולר, כאשר לדור אינטרנשיונל ניתנה אופציית Call לרכוש את יתרת מניות מופליפאן בתמורה ל-2 מיליון דולרים נוספים.

מופליפאן, אשר נוסדה בשנות השישים של המאה שעברה, עוסקת בייצור יריעות פוליפרופילן ומחזור מכירותיה השנתי מסתכם בלמעלה מ-600 מיליון שקל (כ-150 מיליון יורו). לחברה 6 מפעלים ברחבי איטליה ובלגיה בהם מועסקים למעלה מ-500 עובדים.

יצוין כי דור כימיקלים, אשר הפסידה בשנת 2001 סך של 966 אלף שקל במחזור של כ-204 מיליון שקל, השלימה במהלך פברואר 2002 הנפקה פרטית במסגרתה גייסה כ-57.3 מיליון שקל. האשראי השוטף של החברה הסתכם בתחילת שנת 2002 בכ-214.8 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully