וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ערוץ הקניות תובע את YES: החזירו את השידור לאפיק 21

אמיר הלמר

22.4.2002 / 13:53

מבקש מביהמ"ש להכריז כי העברת ערוץ הקניות לערוץ 210 בוצעה בניגוד להסכם בין הצדדים, בחוסר תום לב ותוך פגיעה בקניינו של ערוץ הקניות

ערוץ הקניות הגיש היום תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כנגד חברת די.בי.אס שירותי לוויין - YES- על נישולו מאפיק מספר 21 והעברתו לערוץ 210.

בתביעה שהגיש הערוץ, באמצעות עו"ד אלדד כורש ממשרד עו"ד עמית פולק מטלון ושות', מתבקש ביהמ"ש להכריז כי העברת ערוץ הקניות בוצעה בניגוד להסכם בין הצדדים, בחוסר תום לב ותוך פגיעה בקניינו של ערוץ הקניות. ביהמ"ש התבקש גם להורות על החזרת שידורי הערוץ לאפיק 21.

לטענת ערוץ הקניות, חברת YES ביצעה את ההעברה בחוסר תום לב ומתוך מניעים אינטרסנטיים, כחלק מצעדי הכנה מחושבים למקרה בו יוענק לחברת YES רישיון להפעלת ערוץ קניות משלה.

חברת YES בחרה "להגלות את ערוץ הקניות למדבר התקשורתי של הערוצים התלת ספרתיים", כאמור בכתב התביעה, תוך הרחקתו ממיקומו האסטרטגי בצמוד לערוץ השני (הממוקם באפיק 22).

בכתב התביעה נטען כי פעולה זו, שנעשתה במסווה של רפורמה כוללת במספרי הערוצים, באה בין השאר לבסס את מעמדם של ערוצי תוכן הנמצאים בבעלות הלוויין ולמצבם באפיקים אסטרטגיים יותר.

עוד טוען ערוץ הקניות, כי השקיע משאבים רבים בביסוסו של אפיק 21 כחלק ממותג "ערוץ הקניות" וכי פעולתה של חברת YES מהווה "מעשה בלע זדוני וציני, מתוכנן ומחושב מראש, שמטרתו לפגוע ולהזיק במכוון לערוץ הקניות".

ערוץ הקניות תובע מבית המשפט להכריז כי חברת YES הפרה חוזה מוקדם במסגרתו התחייבה להעביר את שידורי הערוץ באפיק 21, וכן מבקש לאפשר לו לתבוע בעתיד נזקים כספיים ותדמיתיים שנגרמו לו, לטענתו, בשל אובדן לקוחות, פגיעה במוניטין, ופגיעה ברווחים. טרם הוגשה תגובת YES. (הפ 525/02)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully