וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגדל שוקי הון במו"מ עם ליהמן ברדרס להקמת פעילות ניהול השקעות בחו"ל

ליאור כגן

23.4.2002 / 10:11

את המו"מ מנהלים מנכ"ל מגדל, איזי כהן, ומנכ"ל ליהמן ברדרס ישראל רון לובאש

חברת הביטוח מגדל , שבשליטת קבוצת ג'נרלי האיטלקית, מנהלת מו"מ עם בנק ההשקעות האמריקאי ליהמן ברדרס להקמת פעילות של ניהול תיקי השקעות בשוקי ההון בחו"ל ללקוחות פרטיים; כך נודע ל-TheMarker.

מטרת שיתוף הפעולה הוא להציע ללקוחותיה של מגדל, באמצעות החברה הבת שלה מגדל שוקי הון (לשעבר קרדן שוקי הון), שירותי ניהול תיקים בבורסות חו"ל.

בחודשים האחרונים גברה מאוד ההתעניינות של משקיעים ישראלים בהשקעות פיננסיות בבורסות ארה"ב ואירופה על רקע המצב הבטחוני וירידת הריבית.

מגדל עצמה, כמו חברות ביטוח רבות, החלה באחרונה להרחיב את השקעותיה בשווקים פיננסים בינלאומיים. אתמול הודיעה מגדל שוקי הון לבורסה כי היא מקיימת מו"מ עם בנק השקעות זר לגיבוש הסדר ומבנה לשיתוף פעולה לשיווק מוצרי השקעה בחו"ל.

לפני חודש, עם פרסום הדו"חות הכספים השנתיים, אמר אהרון פוגל, יו"ר החברה, שמגדל שוקי הון עתידה להוות את הפלטפורמה של הקבוצה בתחום ניהול הנכסים הפיננסים בארץ ובחו"ל, וכי מגדל מתכוונת לנצל עד תום את אפשרויות ההשקעה בחו"ל.

פוגל הוסיף אז שלצורך כך מתכוונת מגדל לחבור לבית השקעות בינלאומי המתמחה בתחום. במקביל, הכחישה מגדל את הידיעה שפורסמה אתמול לפיה מתקיים מו"מ מתקדם להכנסת שותף בינלאומי לחברה או למגדל שוקי הון. ממגדל נמסר כי "לא מתקיים כל מו"מ מתקדם כאמור".

לפי הערכות, חברות הביטוח, שקיבלו בחודש אפריל 2001 היתר להשקיע שיעור גבוה יותר של כספים בחו"ל, הגדילו את חשיפתן להשקעות אלו לרמה של כ-6%-7%, זאת לעומת 2%-3% לפני הפחתת הריבית בחודש דצמבר. חברות הביטוח ממשיכות גם בימים אלו להגביר את קצב השקעותיהן בחו"ל, ולפי הערכות הוא עשוי להגיע כבר השנה לכ-10%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully