וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אמריטרייד עברה לרווח: הרוויחה 1.9 מ' ד' ברבעון האחרון לעומת הפסד של 54 מ' ד' ברבעון המקביל

עפרה שלו

23.4.2002 / 15:14

חברת שירותי המסחר המקוון קיזזה את הירידה בהכנסות באמצעות צמצום העלויות; ההכנסות ירדו ל-106.7 מיליון דולר מ-119 מיליון דולר ברבעון המקבילהברוקר המקוון אמריטרייד (סימול AMTD) עבר לרווח ברבעון הכספים השני. אמריטרייד רשם רווח נקי של 1.9 מיליון דולר או סנט למניה, לעומת הפסד של 54.2 מיליון דולר או 30 סנט למניה, ברבעון המקביל. השפעות ההאטה הכלכלית על פעילות המסחר המקוון קוזזו על ידי קיצוץ בעלויות.הכנסות הברוקר המקוון, החמישי בגודלו במונחי נכסים, ירדו ל-106.7 מיליון דולר מ-119 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה הקודמת. בשורה התחתונה החמיצה אמריטרייד את תחזית האנליסטים הממוצעת, שעמדה על 2 סנט למניה.

נפילת שוק המניות בשנת 2001 פגעה קשות ברווחי הברוקרים המקוונים. ברבעון הקודם רשם הברוקר המקוון נפילה של 25% בהכנסות ל-111.3 מיליון דולר, והרווח הנקי שלו הסתכם ב-9 מיליון דולר.

בתחילת החודש הפתיע אמריטרייד את השוק כשהודיע על רכישת המתחרה דאטק אונליין הולדינגס תמורת 1.3 מיליארד דולר במניות. רכישת דאטק תהפוך את אמריטרייד לחברה בעלת 2.5 מיליון חשבונות מסחר מקוונים, המתחרה בגודלה באי-טרייד ו-TD ווטרהאוז.שווי השוק של אמריטרייד בעת ההודעה על הרכישה היה 1.4 מיליארד דולר, סכום העולה רק במעט על הסכום שתשלם עבור דאטק. מאז ההודעה ירד שווי השוק של החברה ל-1.17 מיליארד דולר.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully