וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנושים של תבל מתעוררים

אמיר הלמר

23.4.2002 / 16:01

הערוצים העצמאיים פנו לביהמ"ש במסגרת בקשת הקפאת ההליכים; ביפ טוען לחוב של 1.2 מיליון שקל; פוקס קיד טוען לחוב של כ-5 מיליון שקל

בקשתה של תבל להקפאת הליכים כנגדה החלה לעורר ממרבצם את הנושים השונים. כבר אתמול, בטרם היוודע מה תהיה החלטתה של השופטת אלשייך בבקשה, הגישו 5 חברות שמפיקות ערוצי טלוויזיה המשודרים במסגרת הכבלים בקשה להורות לתבל להמציא להן את בקשת ההקפאה.

לבקשה שהוגשה בשם החברות מתב קטנטנים, NGC-Israel (מפעילת ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק), ביפ ערוץ הצעירים, מימד חדשות (מפיקת ערוץ החדשות המקומיות), Fox Kids Israel הצטרפה גם חברת טלאול קונטק סנטר המספקת לתבל שירותי מוקד טלפוניים. הבקשה הוגשה באמצעות עוה"ד שמוליק קסוטו ושי אליאס ממשרד שגב.

בבקשה מציינים הערוצים כי מיד לאחר שנודע להם על דבר הגשת הבקשה הם פנו לתבל וביקשו לקבל לידיהם העתק שלה אך בקשתם סורבה ע"י תבל עד למתן החלטת השופטת.

לטענת החברות, הן נושות של תבל במיליוני דולרים והסירוב להעביר להן את הבקשה מעלה חשש שתבל מנסה ליצור עובדות בשטח. החברות מדגישות כי כל החלטה בתיק עשויה להשפיע מהותית על עסקיהן ואף למנוע מחלקן את האפשרות המעשית להמשיך ולספק שירותים ללקוחותיהן.

בבקשה מפרטות החברות את היקף הכספים שחייבת להן תבל: מתב קטנטנים, מפיקת ערוץ הופ לגיל הרך טוענת לחוב של כ-1.9 מיליון שקל; מפיקת ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק טוענת לחוב של 753 אלף דולר; מפיקת ערוץ ביפ טוענת לחוב של 1.2 מיליון שקל; מימד חדשות, שהתקשרה עם תבל לצורך הפקת שירותי חדשות מקומיות, טוענת לחוב של כ-1.8 מיליון שקל; חברת טלאול, המספקת שירותי מוקד טלפוני, טוענת לחוב של כ-1.85 מיליון שקל; ומפיקת ערוץ Fox Kids טוענת לחוב של כ-5 מיליון שקל.

השופטת אלשייך, לאחר שכבר נתנה את צו הקפאת ההליכים, הורתה למבקשים כי הם יכולים לצלם את הבקשה בבית המשפט.

היום נודע כי תבל חייבת למשרד הפרסום טמיר כהן 3.8 מיליון שקל, בעבור קמפיינים טלוויזיוניים שנערכו במהלך שנת 2001.

למרות המשבר שפוקד את תבל, בטמיר כהן משוכנעים שהחוב ישולם בתוך מספר חודשים. "תבל אמנם במצב לא סימפטי", אומר בכיר במשרד, "אך בין זה לפשיטת רגל רחוקה הדרך. עם הבנקים או בלעדיהם ימצאו דרך להציל את תבל, כי הרי אי אפשר לקחת חברה כזאת ולזרוק אותה לרחוב".

"הייתי מודאג הרבה יותר", מוסיף הבכיר, "אם החוב היה לעיתונות, ששם יש באמת הוצאות דפוס וכדומה על כל פרסום. בטלוויזיה המצב יותר פשוט כי מדובר בעצם על זמן ולא על כסף שהזכייניות הוציאו מכיסן. להערכתי, קשת, רשת וטלעד מבינות את המצב ולא ילחצו עלינו יותר מדי".

"הפתרון היחידי למצב", מוסיף הבכיר, "הוא מיזוגן של שלושת חברות הכבלים, כי אף חברה לא יכולה בעצם להתקיים בעצמה. אין לי ספק כי הרגולטור מבין את המצב ויעשה הכל כדי לחלץ את העגלה מהבוץ".

בתוך כך, היום התקיים דיון בבקשתה של חברת נטקום למנות כונס נכסים לתבל. הבקשה הוגשה לפני שלושה ימים, עוד בטרם פנייתה של תבל לביהמ"ש להקפאת הליכים. בדיון שהתקיים בפני השופט יהודה זפט נקבע כי בעקבות צו הקפאת ההליכים שניתן אתמול תודיע נטקום בתוך חמישה ימים על כוונותיה בקשר לבקשתה.

נטקום, העוסקת בתחום ההקמה, ההפעלה והתחזוקה של מערכות תקשורת נתונים ושירות, ביקשה מבית המשפט המחוזי בתל אביב למנות את עו"ד אבנר כהן ככונס נכסים זמני לצורך תפיסת רכיבי ציוד תקשורת שבבעלות נטקום, רכיבים שמצויים בחזקת חברת הכבלים תבל ומשועבדים בשעבוד ספציפי וממושכנים לטובת נטקום.

נטקום טענה כי לאור מצבה של תבל אין לתבל אפשרות לשלם לה את התמורה בגין ציוד התקשורת שנמכר לה, וכי החזרת הציוד היום, בטרם תבל השתמשה בו, יאפשר לנטקום להקטין את נזקיה.

על פי כתב הבקשה, תבל הודיעה לנטקום החודש כי לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה ולפרוע סכום של מיליון שקל החודש בגין אספקת השירותים. חובה של תבל לנטקום בגין ציוד התקשורת הוא כ-3.5 מיליון דולר.

האפשרויות העומדות כעת בפני נטקום הן לאחד את בקשתה שלה למינוי כונס עם בקשתה של תבל להקפאת הליכים או לבקש לממש את השיעבודים הקיימים לה על הציוד. הדבר אפשרי גם מכיוון שקיים צו הקפאת הליכים בתנאי שביהמ"ש יקבע כי אין במימוש השיעבוד כדי לפגוע באפשרות לגבש תוכנית הבראה. ככל הידוע, נטקום עדיין לא הכריעה כיצד תנהג.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully