וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר הוועדה לרפורמה במס: מי שרץ היום לדולר נוהג בהיסטריה

ליאור כגן

24.4.2002 / 10:48

יאיר רבינוביץ: אין ספק שבמקביל יוטל מס על הכנסות ישראלים בחו"ל; הוועדה עדיין לא גיבשה את מסקנותיה, אך מיסוי שוק ההון יהיה מתון ויוטל בצורה מדורגת

"הועדה של הרפורמה נמצאת בעיצומם של דיונים. היא עוסקת בשלושה תחומים: מיסוי שוק ההון, הכנסות ישראלים בחו"ל, והפחתת נטל המס בהכנסות מעבודה. הנושאים סבוכים ביותר, והועדה יושבת מדי יום מספר שעות כדי למצוא פתרונות. ההמלצות לא תוגשנה לפני ה-10 במאי, כך שכל הידיעות בדבר גובה המס שיוטל, הן ספקולציות בלבד", כך אומר היום יאיר רבינוביץ, יו"ר הועדה לרפורמה במס בראיון ל-TheMaker.

לדבריו, הועדה לא הגיעה עדיין למסקנות, אך ניתן לומר שהמס יהיה מתון ביותר, ובצורה מדורגת, כך שגם הציבור וגם השלטונות יוכלו להיערך בצורה נכונה. "אין ספק שבמקביל יוטל מס על הכנסות ישראלים בחו"ל, כך שמי שרץ היום לדולר נוהג בהיסטריה, והסיכוי כי הוא יפסיד מהשקעה זו הוא גבוה יותר מאשר הסיכוי לרווח. "יש לשקול את הצעדים בתבונה, ולא לרוץ אחר פרסומים למינהם", אומר רבינוביץ.

לדבריו, המס לא יוטל רטרואקטיווית, ולא יחול על השקעות שנעשו בעבר. "הציבור הרחב שנכנס להיסטריה גורם לעצמו נזק, וזה בדיוק הזמן בו השחקנים המתוחכמים ירוויחו", אומר רבינוביץ. לדבריו, הועדה בוחנת את כל מיסוי שוק ההון כולו ? תוכניות חסכון, קופות גמל, אפיקים שיקליים, ומס על רווחים בבורסה. כמו כן בודקת הועדה את השוואת שיעורי המס, כך שתיתכן הפחתה במס על האפיק הדולרי שממוסה כיום ב-35%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully