וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השותפים האסטרטגיים העבירו לטאואר כ-41 מיליון דולר עבור מפעל ה-Fab 2

אלי דניאל

24.4.2002 / 10:59

האסיפה הכללית של החברה אישרה בראשית השבוע תיקון הסכמי רכישת המניות ע"י השותפים; כ-13.2 מיליון דולר מהתשלום נצבר לזכות השותפים כמקדמה אותה יוכלו לקזז בגין רכישות עתידיות



שותפיה האסטרטגיים של טאואר סמיקונדקטורס העבירו לידיה כ-41 מיליון דולר עבור מפעל ה-Fab 2. וזאת, לאחר שהאסיפה הכללית של החברה אישרה בראשית השבוע את ביצוע התיקון בהסכמי רכישת המניות ע"י השותפים האסטרטגיים של החברה.



כזכור, מועד התשלום אשר היה מותנה בהשגת אבן הדרך השלישית לפרויקט (השלמת השלב הראשון בבניית החדר הנקי), הוקדם בעקבות תיקון להסכמים עם השותפים. בטאואר מציינים כי על פי התיקון שבוצע בהסכמים, סכום בסך של כ-13.2 מיליון דולר מתוך התשלום האמור ייצבר לזכות השותפים כמקדמה אותה הם יוכלו לקזז מתשלומים בגין רכישות עתידיות ממפעל ה-Fab 2.



בתמורה לתשלום האמור הנפיקה טאואר למשקיעים סך כולל של כ-4.5 מיליון מניות רגילות, באופן שלסנדיסק, אליאנס סמיקונדקטור ומקרוניקס הונפקו כ-1.1 מיליון מניות, כל אחת, לחברה לישראל טכנולוגיות (אי.סי.טק) הונפקו כ-1.2 מיליון מניות ולקרן אתגר II הונפקו כ-120 אלף מניות.



עד היום השקיעו השותפים האסטרטגיים כ-212.3 מיליון דולר, מתוך הסך של 305 מיליון דולר אותו הם התחייבו להשקיע במפעל ה-Fab 2. מתוך הסכום האמור, כ-181.2 מיליון דולר הושקעו בתמורה לכ-15.5 מיליון מניות טאואר, בעוד שכ-31.1 מיליון דולר הושקעו כמקדמה בגין רכישות עתידיות.



יצוין, כי גם התשלום בסך של כ-41 מיליון דולר בגין השגת אבן הדרך הרביעית, הכוללת הפקת כמות ראשונית של פרוסות סיליקון במפעל ה-Fab 2, יוקדם, והוא עתיד להתבצע באוקטובר 2002.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully