וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדן תיאלץ להחזיר 100 מיליון דולר בעקבות ביטול רכישת השליטה באי.די.בי

אלי דניאל

25.4.2002 / 10:20

מבדיקת TheMarker עולה כי המשקיעים המוסדיים שהשתתפו בגיוס האג"ח יבקשו כספם בתוספת ריבית והצמדה


חברת קרדן השקעות, הנמצאת בשליטת יוסף גרינפלד ואבנר שנור, תצטרך לשלם לגופים המוסדיים שהשתתפו בגיוס ההון הפרטי אותו ביצעה החברה במהלך פברואר 2002, יותר מ-100 מיליון שקל בשל ביטולה של עסקת רכישת השליטה בקבוצת אי.די.בי.

בגיוס ההון האמור, בו השתתפו 63 גופים מוסדיים ובהם חברות ביטוח, קופות גמל וקרנות השתלמות, ניתנה למשקיעים האופציה להודיע לקרדן על רצונם לקבל חזרה את קרן איגרות החוב שברשותם, בתוספת ריבית והצמדה שנצברו עד לאותו מועד, וזאת אם עד ל-9 במאי 2002 לא תושלם עסקת אי.די.בי. מועד תשלום ההחזר למחזיקי האג"ח שיחפצו להשיב לחברה את האיגרות שבידיהם נקבע ל-14 במאי 2000. בינתיים, כספי הגיוס מופקדים בידי החברה לנאמנות של בנק אינווסטק.

איגרות החוב להמרה אשר הונפקו ע"י קרדן לתקופה של 3 שנים (עד פברואר 2005), נושאות ריבית שנתית של 6% לשנה. עם זאת, בשנה השנייה והשלישית לחיי האיגרת, ניתנה למשקיעים האפשרות לקבל ריבית שתתבסס על התשואה השנתית הממוצעת של שתי סדרות אג"ח גליל, בתוספת פרמיה בשיעור של 2.75%. כמו כן, איגרות החוב ניתנות להמרה למניות קרדן לפי יחס המרה של 19 איגרות חוב למניה אחת.

מבדיקת TheMarker עולה כי מרבית המשקיעים המוסדיים, אם לא כולם, צפויים לבחור לקבל לידיהם את השקעתם, בגינה יוכלו להציג תשואה נאה של כ-3.9% על פני תקופה של שלושה חודשים. משקיעים אלה עתידים להפנות את הכספים שיקבלו לאפיקי השקעה אלטרנטיוויים שיאפשרו להם לקבל תשואות דומות בסיכון נמוך יותר.

בתגובה לפניית TheMarker מסר דובר קרדן כי "החברה תפעל בהתאם להתחייבויות שנתנה באיגרות החוב".

בין הגופים שרכשו חבילות גדולות של איגרות החוב להמרה ניתן למצוא את חברות הביטוח הדר ומגדל שהשקיעו באיגרות החוב 10 מיליון שקל ו-8.8 מיליון שקל, בהתאמה. כמו כן, קופות הגמל של בנק יהב רכשו איגרות חוב בהיקף של כ-9.6 מיליון שקל, ואילו גמול נכסים השקיעה ברכישת איגרות החוב כ-5.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully